Depilacja  woskiem to sprawdzony, od czasów starożytności, sposób na usuwanie włosów z naszego ciała. Zabieg wydaje się prosty i dobrze znany. Jednak wciąż pojawiają się pytania, na które klienci nie znają odpowiedzi... Na ratunek przychodzi nasz Ekspert - Pani Dorota Rudzka-Baster. 

 

Jakie są przeciwwskazania do depilacji woskiem?

W  kosmetyce tak jak w medycynie obowiązuje zasada: przede wszystkim nie szkodzić. Przeciwwskazaniami do zabiegu są: stany zapalne i ropne skóry, zmiany skórne niewiadomego pochodzenia, żylaki, zapalenie żył, łuszczyca, obrzęki, świeże rany, blizny, epilepsja, uczulenie na wosk, gorączka, słaba krzepliwość krwi, bardzo duża wrażliwość na ból, świeża opalenizna. Niektóre zakazy odnoszą się do depilowanego miejsca, niektóre do jakiejkolwiek depilacji woskiem.

 

Jak przygotować się do zabiegu depilacji woskiem?depilacja woskiem

Po pierwsze trzeba zapuścić włosy, co czasem bywa bardzo uciążliwe. Włosy na twarzy i szyi powinny mieć min 3mm, na ciele 5mm. Czasem usuwam włosy krótsze, jednak z powodu ich nierównomiernego wzrostu depilacja nie przyniesie spodziewanej satysfakcji, bo za parę dni pokażą się nowe włoski. Jeżeli do usunięcia są włosy z małego obszaru np. z twarzy, wystarczy przyjść do gabinetu. Wykonam zabieg poprzedzony demakijażem. Jeśli  to ma być zabieg większych partii ciała, dobrze jest  wziąć przed depilacją prysznic, gdyż woda bezpośrednio po zabiegu podrażni naszą skórę. Gdy używamy antyperspirantu, lepiej użyć go również przed depilacją. Do 24h po depilacji nie stosujemy środków drażniących skóry, unikamy kąpieli w wannie, basenie, nie opalamy się. Nie wykonujemy tez innych zabiegów np. mikrodermabrazji. Po depilacji skóra może być podrażniona, więc lepiej nie umawiajmy się na ważne spotkania. W przypadku depilacji ciała, proponuję ubrać luźniejszą odzież. 

 

Jak wygląda zabieg w gabinecie? 

Gdy usuwam włosy z twarzy, zabezpieczam odzież klientki przed pobrudzeniem. Jeśli depiluję ciało proszę o przebranie się w  tunikę, szlafrok, stringi, pantofle. W gabinecie klient/ka może skorzystać z chusteczek myjących. Następnie oglądam skórę i włosy, rozmawiamy o przeciwwskazaniach, dobieram rodzaj wosku, nakładam żel odtłuszczający i wykonuję depilację. Smaruję skórę woskiem i odrywam wosk z przylepionymi do niego włosami. Po woskowaniu nakładam preparat dezynfekujący skórę, opóźniający odrost włosów, przeciwzapalny. Czasami na twarzy robię delikatny kamuflaż  kosmetykami mineralnymi.

 

A co gdy włosy wrastają? 

Przy takiej skłonności polecam do pielęgnacji domowej kosmetyki z kwasami owocowymi oraz peeling.

 

Kiedy zrobić depilację, żeby najmniej bolała ?

Odczucie bólu jest indywidualną sprawą. Czasem ktoś mniej cierpi przy usuwaniu włosów rano, ktoś po południu. Ktoś inny nie cierpi wcale. Do depilacji miejsc wrażliwych takich jak: twarz, pachy czy strefa intymna wybieram najczęściej wosk bezpaskowy o dużej przyczepności do włosa i mniejszym podrażnieniu skóry. Wtedy czas zabiegu jest dłuższy, ale dyskomfort  mniejszy. Kobiety w połowie cyklu miesięcznego lepiej znoszą ból niż w czasie menstruacji. Rozmowa z klientem ma także działanie przeciwbólowe

 

Czy depilujemy wszystkie włosy?

Nie, nie wszystkie. Nie usuwam włosów z głowy i z męskiego zarostu twarzy.

 

Czy muszę rozebrać się do depilacji?

Przy usuwaniu zbędnego owłosienia potrzebuję odsłonić jedynie depilowany obszar. Bielizna zabiegowa daje wygodę i chroni ubranie klienta przed przypadkowym ubrudzeniem woskiem.

 

Czy nie przerazi się pani tak wielkim owłosieniem?

Nie przerażam się :) Przychodzą do mnie klientki i klienci z mniejszym lub większym owłosieniem. I nie jest to ani śmieszne, ani przerażające. We wszystkich przypadkach staram się wykonywać bardzo profesjonalnie swoją pracę, aby korzyści z zabiegu były jak najlepsze.

 

Czy w czasie zabiegu ktoś mnie zobaczy?

Zabieg wykonuję w osobnym pokoju, bez praktykantek. Dyskrecja gwarantowana.

 

Czy na depilację przychodzą również mężczyźni i co najczęściej depilują?

Mężczyźni to 30% klientów gabinetu. Usuwają owłosienie z pleców, torsu, ramion, nóg, pach. Depilują  woskiem także strefę intymną i coraz częściej brwi i uszy. 

 

Dlaczego lepiej wybrać depilację woskiem niż golenie tradycyjną maszynką z żyletką? 

W czasie golenia ucinamy włosy przy skórze. Często więc wrastąją pod naskórek. Odrastające włoski są ostre i nieprzyjemny w dotyku.  Przy mocniejszym owłosieniu pierwszego dnia po goleniu skóra jest podrażniona, a drugiego dnia włosy są już na powierzchni skóry. Zabieg golenia jest bezbolesny, ale można dotkliwie skaleczyć się żyletką. Z kolei wosk usuwa włosa z cebulką. Działa też jak peeling. Ściąga zrogowaciałą część naskórka, więc po depilacji lepiej wchłaniają się nakładane kosmetyki. Wosk usuwa też  niechciany samoopalacz. Skóra jest gładka przez 3-5 tygodni. Potrzeba więc sporo czasu, aby urósł nowy włos, naturalnie zakończony w szpic. Dzięki temu odrastające włoski po woskowaniu nie wrastają, nie kłują, są miękkie. Po kilku zabiegach włosy osłabiają się, gdyż niektóre mieszki włosowe przestają produkować cebulki, z których powstają włosy. No i depilacja jest wtedy mniej bolesna. Dlatego też najlepsze efekty przynosi systematyczna depilacja, do której Państwa gorąco zachęcam. 

dorota rudzka-baster

 

 

 

 

 

 

 

Dorota Rudzka-Baster

 mistrz kosmetyki

 

Gabinet Kosmetyczny Ewa

logo Gabinet kosmetyczny Ewa – Studio depilacji woskiem, daje gwarancję usług kosmetycznych na najwyższym poziomie. Każda klientka i klient odwiedzający nasz salon może liczyć na sympatyczne przyjęcie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że całe tygodnie pracy, wykonywanie codziennych obowiązków sprawiają, że zarówno Paniom, jak i Panom brakuje czasu na zajęcie się sobą... 

Adres: ul. Ugorek 20, 31-465 Kraków
Telefon: 501 454 572

 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl