Absolutną nowością w stosowaniu kolagenu w leczeniu chorób narządu ruchu i medycynie estetycznej jest zabieg gunaforezy wykonywany jest za pomocą urządzenia umożliwiającego przezskórne wprowadzenie kolagenu za pomocą energii magnetycznej. Zabieg ten stosuje się w tych przypadkach, w których dotychczas podawano kolagen w postaci iniekcji czy mezoterapii, tj. w terapii stanów zapalnych i zmian zwyrodnieniowych w narządzie ruchu, a także w medycynie estetycznej do regeneracji skóry twarzy dekoltu i szyi.

Do zabiegu stosuje się kolagen w ampułkach, identyczny z podawanym w iniekcjach gunaforezaokołostawowych, dostawowych, domięśniowych lub śródskórnych – mezoterapii. Transport kolagenu do tkanek umożliwia stosowanie specjalnych żeli.

Metoda gunaforezy jest dedykowana osobom, u których zastosowanie iniekcji z przyczyn obiektywnych (wszystkie przeciwwskazania do iniekcji) lub subiektywnych (niechęć, strach pacjenta przed bólem) jest utrudniona.

 

Zasada działania:

Urządzenie GUNAPHORESIS umożliwia transport do tkanek produktów ampułkowych GUNA, zwiększając biodostępność i kinetykę farmakologiczną poprzez wpływ na przepuszczalność błon zgodnie z mechanizmem terapii falą magnetyczną dzięki:

• aktywacji pompy jonowej,

• zwiększeniu obwodowego krążenia,

• poprawie natlenienia  tkanek.

 

Przeciwwskazania

Urządzenie wytwarza pole magnetyczne o ekstremalnie niskiej częstotliwości, nie stanowiące zagrożenia ani dla pacjenta, ani dla operatora. Emisja pola magnetycznego do otoczenia jest praktycznie zerowa Pomimo, że pole jest ograniczone tylko do obszaru zastosowania, zabiegi magnetoforezy nie są wskazane dla kobiet w ciąży, dla pacjentów posiadających rozrusznik serca i mających implanty zębowe bardzo starego typu wykonane  z magnetycznego żelaza. Protezy zębowe zawierające elementy metalowe należy przed zabiegiem na skórę twarzy usunąć z jamy ustnej.

 Parametry zabiegu ustawia się w zależności od celu i rodzaju zabiegu oraz głębokości penetracji, która może wynosić od 0 do 3 cm.

Czas zabiegu zależy od obszaru objętego zabiegiem i wynosi średnio około 10-20 minut.zestaw gunaforeza

 

W medycynie estetycznej stosuje się przede wszystkim preparat MD-Tissue i MD-Matrix. Jest to kolagen, który wspiera i podtrzymuje procesy odtwarzania naturalnych włókien kolagenowych macierzy tkanki łącznej. W celu stworzenia formuły najwyższej klasy, wzbogacono preparat w składniki dodatkowe: Vit C, glukonian magnezu, Vit. B6, ryboflawinę (Vit. B2), tiaminę (Vit. B1) ,  aby uzyskać większą skuteczność w remodelowaniu i wygładzaniu zmarszczek. MD-Tissue można stosować w medycynie estetycznej w połączeniu z kwasem hialuronowym lub toksyną botulinową. Stosowanie tego preparatu hamuje procesy fizjologiczne starzenia tkanki łącznej, działa jako bariera przeciw wolnym rodnikom i przywraca skórze właściwe nawodnienie.  MD-Tissue wspomaga również leczenie trudno gojących się ran, blizn pooperacyjnych, potrądzikowych, rozstępów, utraty włosów. MD-Matrix może być stosowany w osobnym zabiegu lub w połączeniu z innymi preparatami.

Zabiegi są całkowicie bezbolesne, wręcz przyjemne, efekty dają się zauważyć po pierwszym zabiegu, a cała kuracja to 4-6 zabiegów.

Zabieg wykonujemy w Ośrodku „Natura” w Busku-Zdroju. 

 

 

Dr Jadwiga Matla-Stodolna

specjalista dermatolog

dr

  

 

 

 

 

 

Natura

logoOśrodek mieści się w niepowtarzalnych wnętrzach WILLI NATURA z dala od zgiełku i hałasu, przy pełnym wykorzystaniu wyjątkowych walorów Uzdrowiska. Założony przez małżeństwo lekarzy pasjonatów, Jadwigę i Jerzego Stodolnych, ośrodek oferuje swoim pacjentom szeroki zakres usług. Od pojedynczych wizyt i konsultacji lekarskich poprzez wykonanie całego cyklu zabiegów z zakresu rehabilitacji i medycyny estetycznej, po specjalistyczne turnusy lecznicze. 

Adres: ul. Chopina 9, 28-100 Busko-Zdrój
Telefon: +48 41378 70 56

 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2021 Estetycznie.pl