Wrastające paznokcie to problem bardzo częsty. Róg lub krawędź paznokcia wbija sie w miękką tkankę palca, czego efektem jest ból, zaczerwienienie, obrzęk i zakażenia. Jako podolodzy mieliśmy bardzo duży problem z leczeniem tego typu zmian, gdy nie było jeszcze u nas w Polsce dostępnych klamer na wrastające paznokcie ani sprzętu jakim jest Rekonstruktor Zdrowe Stopy. 

rekonstruktorZazwyczaj leczenie polegało na samodzielnym podcinaniu paznokcia, zmiękczaniu go, stosowaniu miejscowego antybiotyku. U lekarza zostaje on najczęściej usunięty w całości wraz z tkanką. Współpraca z lekarzami nie dawała pożądanych efektów, dodatkowo zniechęcała pacjenta, ze względu na powracające co parę miesięcy ponowne wrastanie, a w większości przypadków pogarszaniu stanu sprzed leczenia. Leczenie wrastania w gabinecie podologicznym, w przeciwieństwie do innych sposobów, nie skupia się na łagodzeniu skutków, ale na usunięciu przyczyny. Najpopularniejszą i najbardziej profesjonalną metodą jest założenie klamry, a także użycie Rekonstruktora Zdrowe Stopy, dzięki któremu zmieniamy tor wzrostu paznokcia i zapobiegamy jego dalszemu wbijaniu się. 

Rekonstruktor Zdrowe Stopy pozwala na szybkie wyprostowanie wszystkich paznokci, dużych i małych. Składa się z elementów wykonanych ze stali nierdzewnej, które stykają się bezpośrednio z ciałem. Szpatułki podnoszą krawędzie tkwiące w tkankach, od góry paznokieć zostaje utwardzony specjalną masą. Zabieg przynosi natychmiastową ulgę. Gdy paznokieć rośnie potrzebne są dwie, trzy korekty, aby uzyskać już na stałe prawidłowy tor wzrostu. To innowacyjne urządzenie to opatentowany polski wynalazek, który leczy wrastające paznokcie. Gdy osoby cierpiące z powodu długotrwałego bólu wrastania paznokci wychodzą od nas uśmiechnięte i wyleczone, daje nam dużo satysfakcji i siły do dalszej pracy.

 

Efekty leczenia urządzeniem Rekonstruktor Zdrowe Stopy efektyefekty

efekty

efekty

 

 

Garbowska Katarzyna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Katarzyna Garbowska

Specjalista ds. podologii
właścicielka salonów 
Zdrowe Stopy 
 

Zdrowe Stopy Garbowska

logoGabinet Zdrowe Stopy Garbowska to przodujący salon zajmujący się specjalistyczną pielęgnacją stóp. Celem jest zapewnienie pomocy pacjentom mającym różnego typu problemy ze stopami – od wrastających paznokci i pękających pięt do grzybic stóp. W tym celu współpracuje z gronem lekarzy pokrewnych dziedzin. Oferuje możliwość konsultacji u dermatologów, diabetologów i chirurgów. Ponadto posiada uprawnienia do wykonywania specjalistycznego pedicure u osób chorych na cukrzycę.

Adres: ul. Kazimierza Wielkiego 77 , 50-077 Wrocław; ul. Krupnicza 4 , 45-013 Opole
Telefon: Wrocław- 071 793 70 77,  Opole- 077 409 00 42 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl