Ostrowska-ClarkNawet najbardziej intymne problemy nie pozostają bez rozwiązania. Przerośnięte lub zniekształcone narządy płciowe kobiet są poważnym kłopotem, jednak wciąż obejmuje je wstydliwa cisza. Doktor Katarzyna Ostrowska – Clark, z gabinetu chirurgii i medycyny estetycznej Medimel, wyjaśnia gdzie szukać pomocy. 

 

Co skrywa pod sobą pojęcie labioplastyki? labioplastyka

Labioplastyka to zabieg plastyki warg sromowych mniejszych. Najczęściej kobiety rozumieją przez to zmniejszanie za dużych warg sromowych, które powinny chować się w obrębie zamykających je warg sromowych większych. Przerośnięte wargi sromowe utrudniają codzienne czynności - przeszkadzają w noszeniu bielizny, obcisłych spodni czy dżinsów, sprawiają kłopot podczas jazdy na rowerze i uprawianiu sportów, powodują dyskomfort podczas współżycia.  Kobiety skarżą się też na nadmierne wysuszenie nabłonka oraz liczne urazy i infekcje okolic intymnych. 

 

Czy plastyka okolic intymnych nadal jest traktowana jak temat tabu? 

O labioplastyce zaczyna mówić się coraz więcej w sposób bardziej otwarty. Odchodzi się też od traktowania jej jako pomysłu na doprowadzenie swojego ciała do perfekcji. Specjaliści temat przerośniętych warg sromowych traktują w kontekście kłopotów fizjologicznych. Jednak dojrzałe panie nadal wstydzą się mówić głośno o tych problemach, nawet przy kobiecie lekarzu. Inaczej jest wśród młodych kobiet, te są bardziej otwarte. 

 

Jakie możliwości stwarza operacja? 

Możliwości jest mnóstwo. Możemy nadać właściwy kształt narządom płciowym, które zostały zniekształcone w czasie porodu. Możemy też dokonać symetryzacji nierównych warg sromowych. Zdarzają się pacjentki z przerośniętym napletkiem łechtaczki, który całkowicie zasłania łechtaczkę. Takie kobiety mają problem z osiągnięciem orgazmu. W takim przypadku wycinamy, albo odpowiednio formujemy napletek odsłaniając łechtaczkę. Bardzo szczupłe, ale i starsze kobiety zmagają się z zanikiem tkanki tłuszczowej wypełniającej wargi sromowe większe.  W rezultacie wargi tracą swoją jędrność. Odpowiedzią jest wypełnienie ich własnym tłuszczem, albo ostrzykiwanie kwasem hialuronowym. Medycyna proponuje naprawdę wiele. 

 

Czy labioplastyka łączy się z plastyką pochwy? 

Zdarzają się przypadki, w których połączenie tych dwóch zabiegów jest niezbędne, ale nie jest to zasada. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. W klinice Medimel, współpracujemy też z najlepszymi ginekologami, wiec w razie potrzeby łączymy zabiegi. Jakie są przeciwwskazania do przystąpienia do zabiegu? - Na pewno są to infekcje, choroby krwi, choroby nowotworowe i niestabilność emocjonalna. 

 

A co ze skutkami ubocznymi? Na co pacjentki powinny uważać po zabiegu? 

- Wśród powikłań po-zabiegowych są: krwiak, asymetria, zaburzenie czucia w tym niedoczulica bądź przeczulica. Może też nastąpić rozejście się rany czy bliznowiec. Tak jak w przypadku wszystkich zabiegów chirurgicznych istnieje ryzyko powikłań. W związku z tym, że jest to specyficzna i bardzo delikatna okolica, operację przeprowadzamy tylko kiedy pacjentka ma rzeczywiste wskazania ku temu, a nie jedynie ze względów estetycznych. Po zabiegu minimalnie przez sześć tygodni nie można współżyć. Moim pacjentkom zalecam też noszenie luźnej odzieży i stosowanie odpowiednich preparatów  do przemywania okolic intymnych po każdorazowym skorzystaniu z toalety. Po tym czasie można cieszyć się efektami operacji.

  TEKST Agata Maksymiuk,  MM Trendy

 

Medimel

logoPrywatna Praktyka MEDIMEL to miejsce, gdzie pacjenci znajdą nie tylko profesjonalną opiekę medyczną oraz najwyższej jakości sprzęt renomowanych marek, ale także spokój i kameralną atmosferę. Składająca się z trzech części: gabinetowo-konsultacyjnej, zabiegowej oraz wypoczynkowej. Oprócz pełnego profesjonalizmu i zaangażowania pacjenci mogą liczyć na doskonałą opiekę, harmonijną atmosferę, komfort i pełną dyskrecję.

Adres: ul.Nowowiejska 1E, 71-219 Bezrzecze  
Telefon: +48 91 818 04 74, +48 500 355 884


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl