Co to za urządzenie i do czego służy? Czy jest skuteczne?

Obecnie jedno z najbardziej innowacyjnych urządzeń medycyny estetycznej, zostało zaprojektowane z myślą o niechirurgicznym liftingu skóry, natomiast znalazło także kilka innych zastosowań...plasma arc

Plasma ARC wytwarza kontrolowaną i celowaną wiązkę plazmy poprzez jonizację gazów zawartych w powietrzu. Efekt ten możemy porównać do działania małego pioruna na naszej skórze. Wytwarzany jest niewielki łuk elektryczny, który w kontrolowany sposób zdolny jest do sublimacji naskórka i obkurczania skóry w miejscu jego działania. Zastosowanie tej wiązki nie powoduje stanu zapalnego, krwawienia i nekrozy otaczających tkanek, ponieważ jej działanie ogranicza się do granicy warstwy podstawnej skóry właściwej.

Głównym wskazaniem Plasma ARC jest lifting okolicy oka (nieinwazyjna bleferoplastyka), lifting dolnej części twarzy, leczenie utrwalonych, głębokich zmarszczek w okolicy oka i okolicy ust (tzw. zmarszczki palacza), usuwanie plam soczewicowatych i opornych przebarwień, usuwanie zmian skórnych oraz leczenie blizn i rozstępów. Bardzo dobrze urządzenie to sprawdza się także w przypadku redukcji tatuaży czy makijażu permanentnego- rzecz jasna potrzebnych jest tu kilka zabiegów.

Różnicę widać już po jednym zabiegu, po wygojeniu się skóry. Całkowity okres ten trwa ok 5-6 tygodni - natomiast wygojenie zmian i efekt zabiegu widać już po 10-14 dniach, wówczas także odbywa się wizyta kontrolna.

Nie w każdym miejscu wskazane jest znieczulenie (często zbyt mocno powoduje ono obkurczenie naczyń krwionośnych), a więc trzeba przygotować się na mały dyskomfort podczas zabiegu. Na szczęście zabieg trwa około 20-30 minut, a jego efekty są warte niekomfortowych doznań.

Efekty zabiegowe w przypadku podnoszenia górnej powieki utrzymują się 3-5 lat.

Ilość zabiegów to kwestia indywidualna i zależy w tym przypadku od ilości/nadmiaru skóry powodującej opadanie powieki, ale zazwyczaj to 1-3 zabiegi.

 

Główne przeciwwskazania do wykonania zabiegu, to:

• ciąża

• choroby nowotworowe skóry

• aktywne choroby autoimmunologiczne

• choroby zapalne skóry bakteryjne i wirusowe ( np. aktywna opryszczka)

• choroby zaburzające proces gojenia ( np. niewyrównana cukrzyca)

 

Jeśli chodzi o działania niepożądane, na które powinniśmy się przygotować to do najczęstszych należą: opuchnięcie, zaczerwienienie, ból/dyskomfort/ najczęściej lekkie pieczenie lub swędzenie okolicy zabiegowej.

 

Po zabiegu zalecana jest odpowiednia pielęgnacja, szczególne dbanie/ higiena miejsca pozabiegowego, unikanie basenu, sauny, solarium, bezwzględna ochrona SPF 50- w sypkim pudrze (tu polecam firmę Colorescience- pędzel SPF 50). 

 

 

 

 

 

 

 

 Ewa Król - Galimurka

Kosmetolog

 

 

 

logo

Instytut Luisa

Adres: ul. Hanki Ordonówny 3 A, 41-200 Sosnowiec
Telefon: 791-11-46-45
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona internetowa: www.instytutluisa.pl

 

 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl