puregraftPuregraft to specjalistyczny system, który pozwala na przeszczep oczyszczonego i sterylnego tłuszczu. Innowacyjna technologia jest przełomem w dziedzinie przeszczepu tkanki tłuszczowej. System Puregraft został już wykorzystany ponad 30 000 razy przez lekarzy na całym świecie!


Autologiczny przeszczep tłuszczu oferuje naturalny i bezpieczny sposób na rekonstrukcję twarzy, piersi, ciała. W ciągu ostatnich lat zwiększa się zapotrzebowanie wśród pacjentów na procedurę, która w naturalny sposób poprawi ich wygląd estetyczny, ulepszy wygląd ich ciała. Specjaliści dokładają wszelkich starań by efekt zabiegu przeszczepu tłuszczu był satysfakcjonujący oraz spełniał wymagane i oczekiwane rezultaty. Wyniki zabiegu, zależne są jednak od różnych zmiennych czynników, najważniejszymi z nich jest sposób pobrania tłuszczu oraz technika używana do odpowiedniego przygotowania pobranego materiału.

Najbardziej popularna, używana dziś technika oczyszczania tłuszczu to wirowanie. Jednak jej podstawową wadą jest fakt, że podczas procedury oczyszczania - wirowania, tkanka narażona jest na uszkodzenie oraz niesterylne środowisko. Badania wykazały również, że negatywne rezultaty zabiegu mogą być powodowane obecnością zanieczyszczeń w pobranym, a następnie ponownie wstrzykiwanym tłuszczu, takie jak, krew, lipidy i płyn rezydualny.

Przewodnictwo w nauce dotyczącej tłuszczów


Na początku 2000 roku rozpoczęto badania nad wdrożeniem nowej technologii filtracji Puregraft, która zająć miała puste miejsce w dziedzinie dotyczącej odpowiedniego przygotowania i przeszczepu tłuszczu. Zanim wprowadzona została na rynek technologia Puregraft, przeprowadzono rzetelne badania i eksperymenty. Obecnie, sukces Puregrafta widoczny jest  na całym świecie. Renomowane kliniki aprobują i chętnie wykorzystują tą innowacyjną technikę. System stał się aktualnie najbardziej rozwiniętą oraz najbezpieczniejszą metodą przeszczepu tłuszczu.  puregraft
 
System Puregraft oferuje innowacyjną metodę oczyszczania i filtrowania tłuszczu przeszczepowego. Wyróżnia się zamkniętym systemem, szybkością  oraz wydajnością oczyszczania dużej ilości tłuszczu. Tak zestawione zalety działania przyczyniają się do jego wysokiej jakości.

- Wszyscy, chcemy ulepszyć przetrwanie przeszczepu. Czystszy przeszczep, znaczy lepszy. Puregraft jest jedynym systemem, który przedstawia udowodnione naukowo i prawnie polepszenie retencji przeszczepu oraz przewidywalności efektów w porównaniu z innymi metodami - zauważa dr Steven R. Cohen, chirurg plastyczny. Odpowiedni proces przygotowania i przeszczepu tłuszczu, przekłada się na lepsze rezultaty u pacjentów - dodaje. 

Puregraft został zaprojektowany do procesu przetwarzania tkanki tłuszczowej, w delikatny i spójny sposób, przy jednoczesnym zachowaniu jej integralności, bez użycia sił odśrodkowych, które przyczyniają się do zmniejszenia żywotności przeszczepu. W porównaniu do wirówki, usuwa znacznie więcej zanieczyszczeń zawartych w pobranym materiale oraz co najważniejsze nie niszczy żywych tkanek. Przekłada się to, na lepsze rezultaty oraz trwałość przeszczepu. 
- Odkąd zacząłem pracować z Puregraftem, jakość przeszczepianego tłuszczu jest o wiele wyższa. Zauważyłem również, że występuje dużo mniejszy obrzęk, ponieważ przeszczepiana tkanka jest wolna od kwasów tłuszczowych, krwi i zanieczyszczeń, które mogą spowodować stany zapalne. Dodatkowo, konsystencja tłuszczu jest bardzo dobra - mówi dr Mark Glasgold, chirurg plastyczny. 

Trzy kluczowe zalety Puregrafta:


1) łatwy
intuicyjny, czterostopniowy proces , umożliwia łatwe i szybkie przygotowanie tłuszczu przeszczepowego

2) sterylny
specjalnie zaprojektowany zamknięty system eliminuje ryzyko zanieczyszczenia

3) wysokiej jakości
wydajny proces filtracji produkuje czysty, dobrej jakości tłuszcz

 

Do czego wykorzystuje się tłuszcz?

 

puregraft

Popularnym zabiegiem, który przeprowadza się z użyciem tłuszczu przeszczepowego jest lipofilling. W wyniku zabiegu następuje korekta konturu twarzy. Tłuszcz wykorzystywany jest do wypełnienia zmarszczek, bruzd czy blizn. Twarz odzyskuje blask i odpowiedni koloryt, zwiększa się napięcie skóry. Dzięki komórkom macierzystym, zawartym w tłuszczu, wzrasta produkcja kolagenu oraz skóra uelastycznia się. Własna tkanka tłuszczowa może zostać użyta do powiększenia ust, czy być alternatywą lub uzupełnieniem dla implantów piersi. Dla kobiet, które oczekują umiarkowanej zmiany rozmiaru piersi, można zastosować sam tłuszcz, zaś u tych, którym zależy na zdecydowanym powiększeniu wykorzystuje się implanty, ale wraz z tłuszczem, który nadaje delikatniejszego i naturalnego kształtu. - W systemie Puregraft mogę używać tłuszcz przeszczepowy z pełną precyzją.  Puregraft ogranicza odsetek powikłań. Jest obecnie złotym standardem w dziedzinie przeszczepu tłuszczu! - podsumowuje dr Kamakshi R Zeidler, chirurg plastyczny. 

 

 

Warto przeczytać


                                                                                                        

Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl