Przeszczep tłuszczu polega na wypełnianiu ubytków objętości na twarzy, rękach, bliznach, piersiach lub pośladkach za pomocą własnej tkanki. Efekty zabiegów w wielu przypadkach są trwalsze i skuteczniejsze od kwasu hialuronowego.

 

Do czego służą i dlaczego ostatnio w medycynie estetycznej te zabiegi odnoszę ogromne sukcesy? Na te pytania odpowiedzą lekarze z Kliniki Medesta Dermatologia i Medycyna Estetyczna, którzy wykorzystują metodę Puregraft z doskonałym rezultatem.

 

Jak przebiega zabieg? zdj

Dr Piotr Olejniczak specjalista chirurg

Tłuszcz używany do transferu uzyskujemy z każdej części ciała. Najczęściej jest to brzuch lub górna część tylnej części ud, dzięki czemu można ukształtować, poprawić wygląd brzucha, czy też pośladków, a nawet uzyskać efekt tzw. „pośladków brazylijskich”.  Liposukcję, z wykorzystaniem systemu Puregraft, przeprowadzamy w sposób bardzo delikatny, przy użyciu małych ciśnień, tak by komórki tłuszczowe nie uległy uszkodzeniu. Tłuszcz pobieramy metodą Colemana, gdzie wykorzystuje się specjalne, małego rozmiaru kaniule. Tak pobrane komórki tłuszczowe i macierzyste mają największą szansę na przyjęcie się. Zabieg przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym, co pozwala nam na maksymalne ograniczenie możliwych powikłań związanych ze znieczuleniem. 

Następnie pobrany materiał filtrujemy za pomocą opatentowanej membrany w Systemie Puregraft. Dzięki tej metodzie otrzymujemy komórki tłuszczu oczyszczone z uszkodzonych włókien kolagenowych, krwi, płynu znieczulającego. 

Tak pobrany i przygotowany tłuszcz powoduje, że komórki tłuszczu wbudowywują się w tkankę, do której zostaną podane, wzmacniając strukturę komórkową i likwidują powstałe „linie czasu”.

 

Tłuszcz możemy wstrzykiwać w różne okolice ciała uzyskując:

• Zmniejszania niedoskonałości i zmarszczek na twarzy

• Wypełniania „wychudzonych” grzbietów rąk

• Powiększenia piersi, pośladków 

• Korekcji blizn zanikowych z dużym ubytkiem tkanki

• Modelowaniu piersi po zabiegach onkologicznych oszczędzających

 

Coraz więcej pozytywnych opinii spotykamy ze strony chirurgów onkologicznych w temat zastosowania tłuszczu, stosowanego, jako "wypełniacz ubytków”, po zabiegach oszczędzających w chorobach nowotworowych piersi.

Przeszczep własnego tłuszczu jest jedną z bezpieczniejszych metod zacierania upływającego czasu. Stosowany materiał do wypełnienia jest naszą własną tkanką, czyli najbezpieczniejszym materiałem do transplantacji, a co za tym idzie daje najmniejsze ryzyko odrzutu. 

 

Kto może skorzystać z zabiegu przeszczepiania tłuszczu?zdj

Dr n.med. specjalista dermatolog Danuta Dąbrowska 

Najczęściej zgłaszają się pacjentki, które pragną efektu mocniejszego i dłuższego niż był po wypełniaczach z kwasem hialuronowym. Jeśli wypełnianych okolic jest dużo, przeszczep własnego tłuszczu staje się metodą dużo tańszą, bardzo bezpieczną i trwalszą niż inne wypełniacze.

W naszej klinice zabiegi z wykorzystaniem komórek tłuszczowych i macierzystych przeprowadzam w celu:

• Wypełniania głębokich zmarszczek okolicy nosa, ust, doliny łez

• Wolumetrii, czyli uniesienia i odbudowania policzka

• Poprawy owalu twarzy w technice podobnej do nici hialuronowych

• Powiększania ust

• Wypełniania blizn pourazowych i po wcześniejszych zabiegach z zastosowaniem lasera frakcyjnego

 

Właściwości przeszczepionego tłuszczuzdj

Dr Cezary Gwiazdowski specjalista chirurg

Tłuszcz oprócz właściwości unoszenia skóry, czyli działania jak wypełniacz, filer tkankowy charakteryzuje się obecnością komórek macierzystych.  Te nadzwyczajne komórki mają właściwości stymulacji skóry do naturalnego odmładzania. Komórki macierzyste sprawiają, że tłuszcz przyjmuje się łatwiej po przeszczepie oraz pobudzają one fibroblasty do produkcji kolagenu. Włókna kolagenowe stanowią rusztowanie, które zapobiega obwisaniu skóry. Można to porównać do rurek w namiocie. Dobrze rozstawiony stelaż powoduje, że materiał jest naprężony. Dlatego po przeszczepach tłuszczu efekty odmłodzenia skóry widoczne są po pewnym czasie. Objawiają się one nie tylko łagodniejszymi rysami twarzy, ale też dochodzi do wygładzenia zmarszczek podobnie jak po laserach frakcyjnych, a to za sprawą komórek macierzystych.

 

Jaki jest okres rekonwalescencji po zabiegu lipofilingu?

Jak do tej pory tylko u pojedynczych pacjentów wystąpił nieznaczny obrzęk twarzy i niewielka tkliwość przy dotyku miejsc, z których pobraliśmy materiał.  Większość pacjentów na drugi dzień może udać się do pracy. Zabieg podawania tłuszczu w celach modelowania twarzy nie rożni się od zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego, a wydaje się być bezpieczniejszym i dającym lepsze efekty odległe.

Dzięki doskonałym i długotrwałym efektom zabiegi lipofilingu stanowią obecnie alternatywę dla wypełniaczy i innych metod odmładzania. 

 

 

Medesta Dermatologia i Medycyna Estetycznalogo

Adres: ul. Legionów 8C, 82-300 Elbląg
Telefon: +48 730 050 050, 730 730 353 
Strona internetowa: www.medesta.pl

 

 

 

Warto przeczytać


 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2021 Estetycznie.pl