Często o nich słyszymy ale nie do końca wiemy jak fale, czyli dźwięki akustyczne, można wykorzystać w kosmetyce, kosmetologii, medycynie estetycznej. Poniżej przedstawiam kilka zwięzłych informacji dzięki którym, nie będą już to.....”obce i dziwnie brzmiące dźwięki”.

W zabiegach na twarz na skutek działania fal radiowych następuje stymulacja kolagenu, przyśpieszenie drenażu limfatycznego i usunięcie toksyn. Podgrzanie włókien kolagenowych wywołuje ich kurczenie się  (ten efekt ściągnięcia porównuje często do białka jajka na patelni- a przecież kolagen także jest białkiem ;-)

Fale radiowe same w sobie nie wypełniają zmarszczek ale powodują stymulację fibroblastów, odpowiedzialnych za tworzenie nowych włókien kolagenowych i elastynowych. A tym samym zwiększa się gęstość skóry, poprawia jej napięcie i elastyczność (tym samym unosimy owal twarzy).

W zabiegach na ciało wykorzystuje się działanie głębokie fal radiowych, gdyż nie oddziaływują one na tkanki powierzchniowe. Działanie to dociera głęboko, bo aż do komórek tłuszczowych (adipocytów), w których zawarte są trójglicerydy.

Tam poprzez ich podgrzanie doprowadza się do ich rozpadu ,następnie metabolizmu i wydalenia przez organizm..to tak w ogromnym skrócie:-D

Głowica urządzenia emitującego fale radiowe powinna mieć system chłodniczy. Urządzenie to może spowodować zaczerwienienie skóry...ale nic poza tym (w żadnym wypadku nie powinno nas poparzyć!).

Jakich efektów możemy oczekiwać po zabiegach z falami radiowymi?
W przypadku twarzy likwidacja zmarszczek, poprawa napięcia skóry i owalu, obkurczenie zwisającego podbródka, podniesienie opadającej powieki, odbudowa kolagenu.
W przypadku ciała mamy do czynienia z likwidacją nadmiaru tkanki tłuszczowej i cellulitu, przywrócenie jędrności skóry.

Czy zabieg jest dla każdego?
Jak to zazwyczaj bywa w tego typu zaawansowanych technologiach nie bez znaczenia są tu przeciwwskazania...rozrusznik serca, nowotwory, radioterapia, metalowe implanty, ciąża, gruźlica, zaćma....to niektóre z nich. Szczególną ostrożność należy także zachować przy cukrzycy, nadciśnieniu i nadczynności tarczycy.

Jakie zabiegi dostępne są na rynku?
Fala radiowa, jak wynika z mojej praktyki, najlepiej sprawdza się w terapiach łączonych, np. urządzenia przeznaczone do termoliftingu frakcyjnego , gdzie bodziec emitowany jest na powierzchnię skóry ale dostaje się do niej poprzez siatkę wbijających się igieł.
Na rynku są też urządzenia, które wykorzystują tzw. technologię vacum, a więc zasysają fałd skóry dzięki czemu nasilają efektywność fali radiowej.
Można też wykorzystać połączenie ze światłem LED, lub podczerwienią które mają dobroczynny wpływ na skórę.

W swojej praktyce nie łączę tego typu zabiegu z typowymi zabiegami kosmetycznymi (maskami, kremami, algami), ze względu na brak możliwość kontroli ich przenikania w głąb rozgrzanej tkanki.
Osobiście polecam zabiegi z falami radiowymi – dają ładne i długo utrzymujące się efekty:-)

 

 

 

 

 

Ewa Król - Galimurka

Kosmetolog

 

 

 

logo

Instytut Luisa

Adres: ul. Hanki Ordonówny 3 A, 41-200 Sosnowiec
Telefon: 791-11-46-45
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona internetowa: www.instytutluisa.pl


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl