W trakcie edukacji, po ukończeniu uczelni ciągle słyszymy o podnoszeniu swoich kwalifikacji dzięki kursom, szkoleniom, zdobywaniu certyfikatów, nowych uprawnień. Obecnie na rynku, szeroko pojętej kosmetologii estetycznej, znajduje się cała masa ośrodków szkoleniowych. Oprócz nich znajdziemy także dystrybutorów sprzętu, którzy zachwalając swój sprzęt jako „najlepszy na rynku” gwarantują bezpłatne szkolenie w ramach zakupu ich urządzenia. Są także przedstawiciele handlowi dodający GRATIS szkolenie w ramach współpracy z ich firmą lub zakupu towaru w odpowiednio wysokiej kwocie. Komu zaufać, czy wierzyć że szkolenie dystrybutora sprzętu będzie wystarczające do jego znajomości? A może zaufać reklamie w internecie, czy zadziwiająco sporej ilości pozytywnych opinii na Facebooku?

Oczywiście nie ma idealnego rozwiązania :-/ Jak zawsze najlepszą okazuje się być tzw „poczta pantoflowa”, co jednak gdy nie mamy nikogo z polecenia?

Osobiście odradzam tzw. sieciówki - gdzie jak sama nazwa mówi jesteśmy traktowani taśmowo :-( A pewno nie powinny nas zrazić długie terminy oczekiwania - w dobrej renomy ośrodku będzie to nawet 1-2 miesiące.

Przed podjęciem decyzji należy wypytać o kilka istotnych spraw. Po pierwsze czy ośrodek/gabinet, który wykonuje szkolenie ma do tego uprawnienia (powinien mieć w PKD działalności wpisaną ofertę szkoleniową i/lub być zarejestrowanym jako instytucja szkoleniowa). Kolejna sprawa to osoba prowadząca szkolenie, która powinna posiadać wykształcenie pedagogiczne aby mieć umiejętność w przekazywaniu wiedzy. Możemy także zapytać o wykształcenie tej osoby, które odgrywa tu jedną z najbardziej istotnych roli- osoba nie mająca wykształcenia medycznego/kosmetologicznego nie powinna być w roli szkoleniowca. Kolejną istotną cechą, na którą należy zwrócić uwagę to doświadczenie - warto zadać pytanie o to jak długa osoba szkoli w danym zawodzie, mamy także prawo zapytać, gdzie ona nabierała doświadczenia zawodowego.

Pamiętajmy także, że szkolenia czy warsztaty głównie mają opierać się na praktycznej nauce i na pewno nie nauczymy się diagnozować skóry i wykonywać mezoterapii igłowej http://szkolenia-kosmetologia.com.pl/mezoterapia-iglowa/, a tym bardziej wypełniaczy na jednej modelce!! Warto także zadać to pytanie - im więcej modelek, które możemy zobaczyć, na których możemy popracować tym lepiej dla nas jako osób uczących się!

Czasem warto "posiedzieć" dłużej w internecie by wybrać najlepszy ośrodek szkoleniowy, pamiętajmy też że marmury i dekoracje budynku nie świadczą o istocie ośrodka szkoleniowego, natomiast czystość, sterylność i bezpieczeństwo już tak :-)

W trakcie szkolenia powinna nam być przekazana zarówno wiedza teoretyczna, jak i praktyczna – najpierw na zasadzie pokazowej, a następnie pod okiem szkoleniowca sami powinniśmy zacząć pracować. Warto zapytać także, czy możemy po szkoleniu oczekiwać materiałów w formie papierowej lub multimedialnej, czy dostaniemy wzory dokumentów potrzebnych do wypełnienia w przypadku przeprowadzenia danego zabiegu.

Jeśli szkolenie dotyczy konkretnego sprzętu powinny być omówione alternatywne metody danego zabiegu, podobne sprzęty dostępne na rynku, parametry urządzenia, części zużywalne, dostępne certyfikaty.

W obu przypadkach, zarówno szkoleniu manualnym jak i dotyczącym sprzętu powinna nam być zapewniona osoba „do kontaktu”, czyli tzw. opieka po szkoleniowa. Osoba do której możemy zadzwonić w przypadku wątpliwości, trudniejszych przypadków czy komplikacji po zabiegowych.

Mimo licznych szkoleń warto też korzystać z kongresów, targów itp. imprez, gdzie możemy wymienić się doświadczeniami z ludźmi z branży, posłuchać ich doświadczeń :-)

Ewa Król-Galimurka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ewa Król - Galimurka

Kosmetolog

 

logo

 

Instytut Luisa

Adres: ul. Grota Roweckiego 181, 41-200 Sosnowiec
Telefon: 791-11-46-45
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona internetowa: www.instytutluisa.pl

 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl