Idealny biust, to temat, który od zawsze budzi wiele emocji. Najprawdopodobniej nigdy nie uda się znaleźć jednej odpowiedzi na pytanie jakie piersi są piękniejsze? Warto jednak poznać kulisy operacji powiększenia biustu i dowiedzieć się – dla kogo zabieg? jakie implanty wybrać? I w końcu czy to musi boleć?

Piersi są niekwestionowanym liderem pośród kobiecych atrybutów, natomiast implanty są niekwestionowanym sposobem na ukształtowanie doskonałego biustu. Przed podjęciem decyzji o operacji należy porządnie zapoznać się z tematem i zastanowić co chce się osiągnąć. Operacja powiększenia biustu musi wynikać z prawdziwej chęci lub potrzeby. To nie może być impuls wywołany emocjami lub cudza zachcianka. – Operacji poddają się kobiety w różnym wieku, najczęściej jest to przedział 25 – 45 lat – mówi dr Katarzyna Ostrowska- Clark, Medimel. – W tej kwestii nie ma jednak ograniczeń, mieliśmy pacjentkę, która ukończyła 60 rok życia. Jej marzeniem był piękny biust.

Wybierz swój kształt
Przed zabiegiem w gabinecie Medimel pacjentka ma możliwość przymierzenia sizerów zewnętrznych, dzięki którym może sprawdzić jak będzie wyglądała po zabiegu. Biust średnio można powiększyć o dwa rozmiary. Wybór kształtu zawsze leży po stronie kobiety, lekarz może tylko doradzić. Skupiony żel sprawi, że pierś nabierze okrągłego kształtu. Zbilansowany uwypukli dolną część piersi i nada jej naturalny wygląd. Elastyczny i miękki, odwzoruje naturalny kształt biustu. Każdy implant składa się ze specjalistycznej powłoki zewnętrznej, wykonanej w nanotechnologii oraz żelu. Protezy w dotyku są bardzo miękkie i przypominają naturalną pierś. Ponadto stworzono je w oparciu o nowoczesną technologię zabezpieczeń, która pozwala lekarzowi na odczytanie unikalnej numeracji w dowolnym miejscu i czasie przy zastosowaniu dedykowanego czytnika. – Naszym pacjentkom polecamy implanty firmy Motiva – mówi Katarzyna Ostrowska- Clark. – Prócz wyżej wymienionych atutów posiadają również system BluSeal, stanowiący wskaźnik kolorystyczny, który pozwala się upewnić, że istnieje bariera zapobiegająca rozprzestrzenianiu się żelu, w razie gdyby z implantem coś się wydarzyło.

Przed zabiegiem
Po ostatecznym podjęciu decyzji o operacji pacjentka musi wykonać USG lub mammografię jeśli jest po 40 roku życia. Do tego podstawowe badania krwi takie jak: morfologia, jonogram, OB, glukoza, krzepliwość krwi oraz badanie wirusologiczne. Najważniejsze, aby wykluczyć wszelkie zamiany nowotworowe. Jeśli wszystko jest w porządku, można przystąpić do zabiegu. Pacjentka jest uśpiona płytko i oddycha samodzielnie. Implant umieszczany jest bezpośrednio pod mięśniem. Nadaje to naturalny kształt piersi. Pozwala także na karmienie. W przypadku gdyby kilka lat po zabiegu wykryto guzka, można go usunąć bez naruszania kształtu. Implanty w tej lokalizacji nie przemieszczają się i mogą służyć długimi latami. Choć ich wymiana zalecana jest po około 10 latach. Po zabiegu można wrócić do domu w ciągu 24 godzin. Dolegliwości po operacyjne mogą się utrzymywać od 3 do 5 dni. Nie polecam żadnych przyśpieszaczy gojenia, jeśli pacjentka jest silna i zdrowa, organizm doskonale sobie ze wszystkim poradzi.

To nie musi boleć!
W gabinecie Medimel podczas operacji wszczepienia implantów piersi stosuje się innowacyjną metodę opracowaną przez anestezjologa Tomasza Nikodemskiego, która sprawia, że pacjentki nie odczuwają tak silnych dolegliwości bólowych, jak było to do tej pory. Za pomocą specjalistycznej techniki nerwy w obrąbie klatki piersiowej zostają zablokowane. Leki przeciwbólowe są dostarczane do organizmu przez cewniki założone do opłucnej. Dzięki temu ból tworzy się dużo wolniej i nie narasta po wybudzeniu z narkozy. Przyspiesza to również proces powrotu do pełnej sprawności, bo jeśli coś nas nie boli to pewniej się poruszamy. Co za tym idzie, szybciej pracują mięśnie, przechodząc sprawną rehabilitację. - Nasze pacjentki już dobę po zabiegu są samodzielne – dodaje dr Katarzyna Ostrowska- Clark. Pragnę jednak podkreślić, powiększenie piersi to bardzo indywidualna sprawa i wymaga solidnego przemyślenia.


Dr Katarzyna Ostrowska-Clark

Medimel
Adres: ul.Nowowiejska 1E, 71-219 Bezrzecze
Telefon: +48 91 818 04 74, +48 500 355 884

 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl