Nasze ciało posiada niezwykłe umiejętności regeneracyjne. Jeśli jest zdrowe, działa na tyle sprawnie, że otrzymując sygnały ostrzegawcze, wykonuje niezbędne naprawy. Niestety ze względu na choroby cywilizacyjne i indywidualne schorzenia, to działanie zostało zaburzone. W codziennej pracy kosmetycznej widzimy tego efekty: więcej skór trądzikowych, wrażliwych, atopowych, naczynkowych. Tę nierówną walkę możemy wygrać tylko, jeśli użyjemy najskuteczniejszej broni:  kosmetyków o aktywnych i gruntownie przebadanych składnikach, które będą dobrze tolerowane przez skórę.

 

1Wyłącznie pewne kosmetyki

Jako osoba od 20 lat zajmująca się kosmetyką doceniam praktyków, którzy tak jak ja są dobrze zorientowani w swojej dziedzinie i ciągle zgłębiają wiedzę. Dlatego też szukając skutecznych preparatów dla problematycznych skór trzeba zadać sobie pytania: czy aktywne składniki będą w stanie przedostać się przez warstwy skóry oraz czy ów aktywny składnik ma udowodnione naukowo działanie, którego efekty nas zadowolą. 

Odpowiadając sobie na te pytania i porównując składy preparatów trafiłam na kosmoceutyki DMK. 

U podstaw filozofii tej marki leżą ponad 30-letnie badania dr Danne Montaque King, który jest botanikiem oraz chemikiem kosmetycznym. Synergia tych dwóch dziedzin przyniosła niezwykle skuteczne preparaty łączące działanie witamin, aminokwasów, minerałów oraz wyselekcjonowanych składników botanicznych. Ponadto dr King, jako jeden z pierwszych naukowców docenił oczyszczająco-naprężające działanie enzymów, tworząc jedne z najskuteczniejszych preparatów, jakich dotychczas używałam. 

 

Do najbardziej wymagających przypadków

Lubię mówić, że preparaty DMK przeznaczone są do zadań specjalnych. Doceniają je klienci walczący z trądzikiem, gdyż potrzebują preparatów, które oczyszczą pory skóry, wyregulują wydzielanie sebum, ale także pobudzą procesy odnowy naskórka. Klienci zmagający się z trądzikiem różowatym sami zauważają, że podczas trwania kuracji ich skóra staje się mniej wrażliwa, zaczerwieniona, a stany zapalne szybciej się goją. Ci z atopową i nadwrażliwą skórą narzekają, że każdy kosmetyk, który nałożą na skórę wywołuje pieczenie, rumień i przesuszenie. Dlatego też przeprowadzenie jakiegokolwiek zabiegu najpierw musi być poprzedzone „wyciszeniem” skóry, która z czasem staje się bardziej tolerancyjna, a szorstkość i suchość mijają. Natomiast klientki zgłaszające się do mnie z bliznami (np. po cesarskim cięciu) są zachwycone rezultatami terapii. Gdy ustępuje początkowe zaczerwienienie, widzimy zregenerowaną, ujędrnioną skórę, która przy serii zabiegów niemalże wraca do stanu sprzed pojawienia się na niej zmian.

 

Plan działania

Zabiegi przeprowadzane są według „schematu”: złuszczanie, odbudowa (składnikami odżywczymi i roślinnymi), następnie ochrona (przed wolnymi rodnikami, szkodliwymi związkami chemicznymi czy promieniowaniem słonecznym). Ostatnim krokiem jest pielęgnacja, bo żadna terapia skóry, nie sprawdzi się bez swojej kontynuacji w domu klienta i jest ona integralną częścią zabiegów kosmoceutykami DMK.

Najważniejsze zostawiam na koniec. Miejmy oczy i uszy otwarte. Sprawdzajmy i testujmy marki, ale zawsze pamiętajmy o tym, że nasza praca przyniesie rezultaty, jeśli będziemy posługiwać się preparatami o skoncentrowanych i przebadanych naukowo składach. Używając tego, co najlepsze, będziemy osiągać najlepsze rezultaty. A przecież o to właśnie chodzi!

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Katarzyna Graca

dyplomowana kosmetyczka i pielęgniarka

 

Piękność Dnia

logoGabinet kosmetyczny Piękność Dnia Katarzyna Graca jest miejscem, w którym od 2001 r. wiedza i doświadczenie łączone są z pasją i miłością do pracy. Naszym priorytetem jest pomoc i terapia dla skóry potrzebującej specjalnego oraz indywidualnie dobranego programu zabiegów kosmetycznych. Działamy w oparciu o wieloletnie doświadczenie i ciągle pogłębianą wiedzę z zakresu kosmetologii. Nasza oferta to szeroki wachlarz zabiegów na twarz i ciało, a także masaże czy zabiegi związane z pielęgnacją dłoni i stóp.

Adres: ul. Wita Stwosza 6, 40-036 Katowice
Telefon: 607 985 541


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl