zimaNadchodzą zimowe dni, z szaf wyjmujemy czapki, szale i rękawiczki. Narty lub sanki gotowe są już do użycia. Nie możemy jednak zapominać o Naszej skórze. Większość z Nas właśnie zimą doświadcza przesuszonej, odwodnionej skóry. Po spędzeniu czasu na mrozie uwielbiamy długie, gorące kąpiele. Niestety podczas nich pieczenie, świąd skóry nasila się jeszcze bardziej...

Warto przyjrzeć się chwilę temu zagadnieniu. Odwodniona skóra to skóra, której brakuje wody. Nieodpowiednio nawilżana może łatwo się odwodnić. Dużą rolę odgrywają tu te czynniki zewnętrzne, które działają niszcząco na naszą cerę. Również stosowanie nieodpowiednich kremów czy balsamów wpływa na kondycję Naszej skóry.

Jeśli więc masz suchą lub odwodnioną skórę rozpocznij kurację z Rewitalizującym kremem do twarzy Epionce, który działa przeciwzapalnie oraz odnawia barierę skóry. Dobrym rozwiązaniem będzie również zastosowanie Intensywnego kremu odżywczegoTonik równoważący Epionce, który zmiękczy i nawilży Twoją skórę. Do oczyszczania twarzy użyj Mleczka oczyszczającego i Tonika równoważącego Epionce, które pomogą w zatrzymaniu wilgoci. A do swędzącej, przesuszonej skóry idealnym ratunkiem będzie Silny krem barierowy Epionce.

Pamiętaj również o tym, by unikać długich, gorących kąpieli, ponieważ choć może wydawać się to absurdalne, zbyt długie przebywanie w wodzie może pogorszyć kondycję skóry. Podczas stosowania ogrzewania w pomieszczeniach używaj nawilżacza powietrza. Ważne jest również picie odpowiedniej ilości wody, czyli nawadnianie od wewnątrz.

Z taką ochroną skóry możesz cieszyć się i korzystać z zimy do woli!

 

Warto przeczytaćKontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl