dawka kremuWiele osób licząc na szybsze efekty pielęgnacji skóry, nakłada grubszą warstwę kremu czy serum. Ale czy tym sposobem osiągniemy lepsze rezultaty?

Istotna jest kwestia składu tych produktów. Kliniczne produkty do pielęgnacji zwykle w swej formule zawierają wysokie stężenia silnych składników, takich jak retinol, witamina C i alfa-hydrokwasy. Kiedy te produkty stosowane są w niekontrolowanych dawkach, skóra może zareagować zaczerwienieniem, stać się sucha i podrażniona. 

Retinol jest niewątpliwie jednym z najsilniejszych i najskuteczniejszych aktualnie składników dostępnych na rynku do pielęgnacji skóry. Podczas korzystania z produktów z retinolem lub retinoidami ważne jest by pamiętać, że do pokrycia całej twarzy wystarcza ilość wielkości ziarnka grochu. Zwiększenie tej dawki nie poprawi rezultatu, może się jedynie przyczynić do pogorszenia wyglądu skóry. Mogą pojawić się zaczerwienienia, łuszczenie i podrażnienie, czyli wszelkie typowe efekty uboczne stosowania retinoidów.  retinol

Często w kuracji przeciwtrądzikowej preparaty przeznaczone są do leczenia miejscowego. Nie powinny one być wtedy wykorzystywane na całej powierzchni twarzy. Gdyż stosowane punktowo, w małej ilość na wypryski walczą z nimi takimi środkami jak kwas salicylowy i nadtlenek benzoilu. W momencie stosowania preparatu na całą skórę, mogą ją podrażnić. 

Krem, który zaleca się stosować w dużych ilościach jest krem do ochrony słonecznej. W tym wypadku, jego większa ilość zdecydowanie pomoże, a nie zaszkodzi skórze.

 

 
 
 

 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl