Przeglądając ulubione magazyny lub czytając wpisy w Internecie często otrzymujesz wiele porad dotyczących pielęgnacji skóry. Niestety część z nich jest niedokładna lub po prostu nieprawdziwa. Porad jest wiele, jednak skąd wiedzieć, które z nich to mity, a które nie? Przyjrzyjmy się tym najpopularniejszym mitom. Pora je obalić!

 

Mit 1: Nie potrzebuję ochrony przeciwsłonecznej , przecież znajduje się ona w kosmetykach do makijażupuder

Fakt: Wiele zależy od wyboru kosmetyku z ochroną. W wielu kosmetykach do makijażu faktycznie jest ochrona SPF, jednak bardzo często jest zbyt niska. Dodatkowo, makijażem nie pokrywa się całej powierzchni narażonej na promieniowanie. Zaleca się stosowanie ochrony przeciwsłonecznej codziennie rano tak, że będzie ona wnikała w skórę i zapewni możliwie najlepsze zabezpieczenie Ważne jest by pamiętać o ochronie miejsc takich jak np. uszy, szyja czy dłonie.

Rada: Polecamy przed nałożeniem makijażu zastosować Mleczko ultra ochronne SPF 50 Epionce, a następnie nałożyć Puder mineralny Colorescience. W ten sposób Twoja skóra będzie na pewno bezpieczna.  Puder mineralny w pędzlu Colorescience to pewna ochrona, którą można stosować i nakładać wielokrotnie w ciągu dnia, w łatwy i szybki sposób.


Mit 2: Złuszczanie jest najlepsze na rozszerzone pory

Fakt: Korzystanie z ostrych peelingów w celu pozbycia się brudu i martwego naskórka może podrażnić skórę, doprowadzić do przewlekłego zapalenia i uszkodzenia. Najlepiej do oczyszczania skóry stosować preparaty keratoliczne. Warto stosować również kremy, które pomogą pozbyć się martwych komórek skóry i zadziałają na rozszerzone pory. 

Rada: Do oczyszczania skóry użyj Litycznego żelu oczyszczającego Epionce , który oczyszcza skórę z nadmiaru sebum i zanieczyszczeń, nie podrażniając jej. Następnie nałóż Naprawczy krem lityczny Epionce, dzięki czemu pozbędziesz się martwych komórek skóry, zlikwidujesz rozszerzone pory i odzyskasz odpowiedni kolor skóry.  

 

zestaw

Mit 3: Moja skóra jest zbyt tłusta by stosować balsam

Fakt: Właściwie funkcjonująca bariera skóry sprawia, że skóra nie jest przetłuszczona. Jeśli więc widzisz, że Twoja skóra jest tłusta, posiada wypryski, występuje nadmierna produkcja sebum skorzystaj z produktów, które naprawią barierę skóry. Pamiętaj, że przewlekły stan zapalny może wpływać na nadmierną produkcję sebum. 

Rada: Do codziennej pielęgnacji stosuj Intensywne serum regenerujące Epionce oraz Rewitalizującą emulsję do twarzy Epionce, które pomogą naprawić barierę skóry oraz zmniejszą przewlekły stan zapalny.                        

 

Mit 4: Jestem już po 30 więc problem trądziku mnie nie dotyczy.

Fakt: Trądzik występujący u dorosłych jest ostatnio częstym problemem. Może być wynikiem zmiany w diecie, hormonów czy innych długoterminowych problemów skórnych.

Rada: Jest wiele przyczyn trądziku i sposobów walki z nim, warto więc udać się do specjalisty, który zaleci odpowiednią dla Ciebie kurację gabinetową i domową. 

 

Mit 5: Ten pieprzyk mam od dziecka, nie muszę iść z tym do lekarza.

Fakt: Ważne jest by zachować pełną kontrolę nad pieprzykami znajdującymi się w różnych miejscach na naszym ciele. Warto raz w roku przeprowadzić obserwację, ponieważ każda zmiana w długo występującym pieprzyku lub pojawienie się nowego należy omówić ze specjalistą. 

Rada: Pełna kontrola ciała pod względem występujących pieprzyków powinna być wykonywana co najmniej raz w roku. Jeśli zauważysz jakąś zmianę, w którymś z nich umów się na wizytę u specjalisty. 

 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl