męska pielęgnacjaMężczyźni w porównaniu do kobiet spędzają mniej czasu dbając o swoją skórę. Często ich rytuał pielęgnacyjny kończy się na ogoleniu twarzy i nałożeniu czegoś co ukoi podrażnienia. Męska skóra w wielu aspektach różni się od kobiecej, łączy je jednak potrzeba dbania o nią i konieczność stosowania odpowiednich kosmetyków.  

Mężczyźni produkują testosteron, który przyczynia się do zwiększonej aktywności gruczołów łojowych. Ich skóra jest zatem bardziej tłusta niż skóra kobiety. Może to powodować częste wypryski i trądzik. Również męska skóra jest grubsza, tak więc wartościowe składniki zawarte w kosmetykach trudniej przenikają w jej głąb.  

Bardzo często cera mężczyzny jest wyjątkowo wrażliwa, wymaga więc dodatkowej uwagi i stosowania właściwych produktów do pielęgnacji. Narażona jest na więcej stresu oksydacyjnego, spowodowanego czynnikami środowiskowymi. Dodatkowo większość mężczyzn regularnie się goli, przez co bariera hydrolipidowa ulega wyczerpaniu, co sprawia, że skóra jest przesuszona i bardziej podatna na podrażnienia. To dlatego ważne jest stosowanie produktów, które silnie nawilżą skórę.  

W celu uzyskania zdrowej skóry, należy wypracować u siebie regularną oczyszczanieprocedurę pielęgnacyjną. Oczyszczanie, nawilżanie i ochrona. Warto także raz w tygodniu stosować maski, które odżywią i zregenerują skórę.   

 

Proponowane kosmetyki Epionce do męskiej pielęgnacji

skóra sucha/normalna 

oczyszczanie: Delikatna pianka oczyszczająca

odżywianie:  Rewitalizująca emulsja do twarzy Epionce

ochrona: Mleczko ultraochronne 50 SPF Epionce

 

skóra tłusta/mieszana 

oczyszczanie: Lityczny żel oczyszczający Epionce

odżywianie:  Rewitalizująca lekka emulsja do twarzy Epionce

ochrona: Mleczko ultraochronne 50 SPF Epionce

 

 

 

 

 

 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl