nogiWiosna to pora roku, kiedy cellulit wyjątkowo nam doskwiera. Robi się cieplej, zimowe płaszcze i kurtki zamieniamy na lekką, wiosenną garderobę, często odsłaniającą nasze nogi. Wraz z początkiem wiosny zaczynamy również myśleć o wakacjach. Pragniemy by nasze ciało było gładkie, pozbawione wad, a w bikini prezentowało się idealnie. W gazetach oglądamy kobiety o nieskazitelnym ciele, idealnym stanie skóry, z brakiem cellulitu...   

Termin "cellulit" został użyty po raz pierwszy w 1920 roku i opisywał zmiany zachodzące na powierzchni skóry nóg, wyglądające podobnie do skórki pomarańczy. Cellulit to nierówne, nieregularne złogi tłuszczu, często znajdujące się wokół bioder, pośladków i ud. 

Obecnie, szacuje się, że około 80% kobiet powyżej 20 roku życia posiada cellulit. Problem cellulitu zdarza się również u mężczyzn, jednak kobiety są bardziej predysponowane ze względu na swoją  anatomię i różnice hormonalne.

Przyczyny cellulitu

Jedną z głównych przyczyn cellulitu jest duża ilość komórek tłuszczowych umieszczonych w  tzw. "kieszeniach" w obrębie tkanki łącznej skóry. Z biegiem czasu, gromadząca się ciecz i tłuszcze wraz ze zmniejszeniem przepływu krwi powodują, że "kieszenie" pęcznieją i uciskają tkankę łączną, tworząc na zewnątrz skóry tzw. skórkę pomarańczową. Cellulit nie zawsze oznacza jednak nadmiar tłuszczu, również szczupłe kobiety dotyka ten problem. 

Dokładne przyczyny cellulitu nie są jasne, nie można określić jednego czynnika powodującego. Cellulit wykazuje silne predyspozycje dziedziczne. Przyczyną może okazać się również zła dieta, palenie tytoniu, powolny metabolizm, zbyt mała aktywność fizyczna lub jej całkowity brak, zmiany hormonalne, odwodnienie, grubość i kolor skóry. Znając jednak kilka czynników powodujących cellulit możemy wprowadzić zmiany do naszego trybu życia: trzymać się zdrowej diety, zwiększyć nawilżenie skóry oraz regularnie ćwiczyć. Ważne jest więc holistyczne podejście do problemu cellulitu. 

fitWiele osób prowadzi siedzący tryb życia, większość dnia spędzamy za biurkiem i to również sprzyja powstawaniu cellulitu. Powinniśmy regularnie ćwiczyć mięśnie brzucha, miednicy, aby zapewnić odpowiedni drenaż limfatyczny i żylny. Należy pamiętać, że po całym dniu w pracy za biurkiem warto wybrać się na siłownię, fitness czy jogging.  

Cellulit z powodu swojej złożoności jest jednym z najtrudniejszych do usunięcia problemów kosmetycznych. Na strukturę cellulitu składają się trzy różne problemy w jednym obszarze: rozwój komórek tłuszczowych w ich wąskich przedziałach; skrócenie przegród skóry; utrata grubości i elastyczności.  Dlatego często trudno jest całkowicie pozbyć się lub ukryć cellulit. 

Oprócz kuracji domowej, stosowania balsamów czy kremów, zmiany diety warto zastanowić się nad skorzystaniem z bogatej oferty gabinetowej. Proponujemy:

Zabieg MesoSLIM, który przeprowadzany jest za pomocą mikronakłuwania. Aplikowana substancja, wnika w głąb skóry, przywraca wydajne mikrokrążenie poprzez działanie rozkurczowe, rozbija i rozpuszcza nadmierną warstwę tłuszczu.

Karboksyterapia to mikronakłucia za pomocą cienkiej igły, połączonej z urządzeniem, który dostarcza dwutlenek węgla w kontrolowanej i odpowiedniej dawce. Dwutlenek węgla po zetknięciu się z tkanką tłuszczową, stymuluje metabolizm, wpływa na reakcję spalania nadmiaru tłuszczu w organizmie. Rozszerzają się naczynia, dzięki czemu zwiększa się ilość tlenu i przepływ krwi w obszarze poddanym zabiegowi.

Zabieg wyszczuplająco-detoksykacyjny - podczas zabiegu ciało owijane jest bandażami, które nasączone są w unikalnym, bogatym w minerały preparacie, bazującym na glince morskiej. Składniki zawarte w glince, zostają wchłaniane przez skórę, co powoduje proces usuwania toksyn z organizmu. Efekty wyszczuplenia redukcji cellulitu widoczne są natychmiast po zdjęciu bandaży. 

 

Rozpocznij już dziś walkę z cellulitem i ciesz się gładką i piękną skórą nóg! 

 

 

źródło: http://www.aestheticsjournal.com





 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl