Dla wielu z nas potrzeby pielęgnacji skóry zmieniają się w miesiącach zimowych. Dopasuj schemat codziennej pielęgnacji tak, aby utrzymać nawilżoną i zdrową skórę.

 
kosmetykiOgranicz ciepło

Długie, gorące kąpiele lub prysznice szczególnie zimą są przez nas uwielbiane, jednak wysuszają skórę. Należy więc pamiętać, aby kąpiele z ciepłą lub gorącą wodą ograniczyć do 10 minut. Pomoże to uniknąć nadmiernego wysuszenia skóry na całym ciele.

Zmień schemat oczyszczania

Znajdź produkt oczyszczający, który nie będzie naruszał naturalnej bariery skóry. Wypróbuj Delikatną piankę oczyszczającą Epionce, która zawiera botaniczne składniki, nie podrażnia i nie wysusza skóry. Polecamy również Delikatne mleczko oczyszczające Epionce, które zapewni czystą i jedwabiście gładką skórę. 

Wyróbuj intensywnie nawilążający produkt do twarzy

Jeśli twoja ulubiona seria rewitalizująca nie przynosi zimą wystarczającego nawilżenia, rozważ zastosowanie Intensywnego kremu odżywczego. Składniki zawarte w tym kremie sprawiają, że nadaje się on do każdego rodzaju skóry. Spróbuj stosować krem na noc, aby uzyskać korzyści z dodatkowego nawilżenia. 

Dbaj o całe ciało! 

Aby dodać spragnionej skórze większą dawkę nawilżenia, użyj Tonika równoważącego w sprayu na skórę ramion, nóg i całego ciała zaraz po kąpieli. Następnie zastosuj Silny krem barierowy. Tonik pomoże utrzymać wilgoć, natomiast krem zapewni dodatkowy "płaszcz" warstwie nawilżenia i ukojenia.

Pamiętaj o regularnej ochronie słonecznej

Aby zapobiec widocznym oznakom starzenia, stosuj codziennie odpowiednią ochronę słoneczną. Polecamy Mleczko ultraochronne SPF 50, które może być stosowane pod makijaż. Ochrona o szerokim spektrum pomaga chronić skórę przed działaniem promieni ultrafioletowych, które prowadzą do widocznych zmarszczek. 

 

Warto przeczytać


 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl