Oczy, a także skóra wokół, są środkiem wyrazu, odzwierciedleniem naszych emocji. Drobne linie, pojawiające się tuż przy skroniach podczas śmiechu, dodają uroku i podkreślają indywidualność. Jednak w wielu przypadkach okolica oczu zdradza postępujące oznaki starzenia, co nadaje smutny, zmęczony wygląd. Jak temu zaradzić?

 

Zrozumieć skóręoczy

Należy uzmysłowić sobie, że skóra wokół oczu jest dziesięć razy cieńsza niż na twarzy, występuje niewiele gruczołów łojowych.  Z tego względu na to obserwujemy pojawiające się zmarszczki, utratę elastyczności, ścieńczenie związane z rozpadem kolagenu, nierówną pigmentację, obrzęki i zasinienia. Czynnikami wpływającymi na wzmożenie tego procesu są cechy osobnicze (fizyczne i genetyczne), ekspozycja na słońce, ilość snu, alergie, styl życia i używki. W tym obszarze wykonywane jest około 10 000 ruchów dziennie – co przy nieodpowiednim stanie skóry, tylko pogłębia istniejące zmarszczki. Okolica oczu może sygnalizować problemy zdrowotne, takie jak alergie, choroby nerek, odwodnienie, zmęczenie.

Właściwa pielęgnacja

Właściwa pielęgnacja to nie tylko ekskluzywny krem, pięknie prezentujący się na półce w łazience. To skrupulatne, systematyczne i  kompleksowe dbanie, rozpoczynające się prawidłowym przygotowaniem. Wiele kobiet poświęca dużo czasu, aby precyzyjnie udekorować swoje oczy makijażem, by po całym dniu niedbale usunąć kosmetyki, których resztki mają szkodliwy wpływ na skórę, oczy i rzęsy. Wybrany przez nas produkt do demakijażu musi być dobrej jakości, działać skutecznie, czyli tak, by szybko, bez pocierania i rozciągania skóry usuwał makijaż i zanieczyszczenia.

Dobierając dla siebie odpowiedni krem czy serum, musimy wziąć pod uwagę skład, a także jakość i rzetelność firmy.  W dodatku powinien satysfakcjonować nas na poziomie nawilżania, wygładzania i rozświetlania. A przede wszystkim: nie może wywoływać podrażnień! Aplikacja musi odbywać się za pomocą czystych rąk, w odpowiednim kierunku i z zachowaniem odległości od gałki ocznej (by preparat nie dostał się do oka). Bardzo wartościowy jest również często wykonywany automasaż.  Masując skórę wokół oczu, usprawniamy krążenie krwi, a co za tym idzie dotleniamy i odżywiamy tkanki. Tak otoczona troską skóra, kwalifikuje się (jeśli ciągle występuje taka potrzeba) do zabiegów  gabinetowych.

ZABIEGI

Na zadbanej skórze, procedury zabiegowe zarówno z zakresu kosmetologii jak i medycyny estetycznej, mają lepszy i trwający dłużej efekt. Zabiegi pielęgnacyjne poprawiają  wygląd skóry, jednak w przypadku konkretnych problemów stosuje się bardziej zaawansowane metody oraz techniki łączone. Do takich zabiegów należą: karboksyterapia, mezoterapia, radiofrekwencja mikroigłowa, laseroterapia, botox. Rezultat takich zabiegów może być wysoce satysfakcjonujący, pod warunkiem, że trafi się w ręce doświadczonego kosmetologa i lekarza medycyny estetycznej. Kluczowe może być odpowiednie zdiagnozowanie problemu,  dobór zabiegu. Jakość produktów i urządzeń to niezwykle istotna kwestia bezpieczeństwa.

Pamiętajmy jak delikatną i podatną na wiele czynników jest skóra wokół oczu. To też pierwszy punkt, na którym skupiają się inni, kiedy nas spotykają. Pielęgnacja wymaga od nas zaangażowania i systematyczności, jeśli chcemy osiągać widoczne efekty.  Składają się na to także drobne czynności : noszenie ciemnych okularów przeciwsłonecznych (żeby chronić przed promieniowaniem UV), noszenie okularów korekcyjnych przy wadzie wzroku (aby uniknąć mrużenia oczu), relaksacja oczu przy długiej pracy przy komputerze, delikatne zakładanie soczewek (bez rozciągania powiek).

Przywróćmy spojrzeniu niebanalny blask!bernacka

 

 

 

 

 

 

 

Katarzyna Bernacka

kosmetolog

 

Feniks Klinika Urody

logo Feniks Klinika UrodyFeniks Klinika Urody to miejsce, które łączy unikalny nastrój z nowoczesnym i bardzo stylowym wyposażeniem gabinetów. W atmosferze pełnej harmonii i piękna oferujemy naszym Klientom profesjonalne rytuały pielęgnacyjne, przeciwstarzeniowe, odmładzające oraz modelujące sylwetkę. Nasz Instytut słynie z w pełni indywidualnych zabiegów, ściśle dopasowanych do typu skóry, jej aktualnego stanu oraz trybu życia.

Adres: ul. Giełdowa 4 lokal U1, 01-211 Warszawa
Telefon: +48 22 412-64-65

 

Czytaj więcejKontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl