Czas oczekiwania na dziecko to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu kobiety. Równocześnie stanowi on ogromne wyzwanie w zakresie pielęgnacji i profilaktyki największego organu naszego ciała – naszej skóry. Skóry, która w tym okresie pod wpływem hormonów, zmienia się z dnia na dzień. Estrogeny, progesteron, jak również hormony tarczycy i kory nadnerczy, przygotowują ciało kobiety do macierzyństwa, równocześnie powodując nieodwracalne często zmiany w strukturze skóry oraz na jej powierzchni. Rozstępy, plamy, przebarwienia, łojotok, nadmierna suchość, nadwrażliwość – to tylko niektóre wyzwania z którymi współczesna kosmetyka musi się zmierzyć. Żeby się przed tym uchronić, trzeba nie tylko na bieżąco reagować na zachodzące zmiany, ale również działać z wyprzedzeniem, nie dopuszczając do pogorszenia i zapobiegając powstaniu nieodwracalnych uszkodzeń. 

pielegnacja w ciazyCiąża to nie powód do rezygnowania z wizyt w gabinecie kosmetycznym. Dobrze, jeżeli jest to zaufany gabinet z usług, którego korzystałyście już wcześniej. Gabinet w którym macie pewność co do kompetencji personelu, gwarancji sterylności i jakości stosowanych kosmetyków. 

Ze względu na zmiany hormonalne podczas ciąży, skóra może diametralnie się zmieniać. U jednych pań problemy trądzikowe zanikają u innych wręcz nasilają się. Wszystkie panie podlegają niebezpieczeństwu pojawienia się zmian ostudowych, czyli przebarwień. Dlatego niezwykle ważna w tym okresie jest fotoprotekcja – w tym zakresie doskonale sprawdzają się kosmetyki Colorescience, np. Puder mineralny w pędzlu SPF50, który zawsze możecie mieć przy sobie podczas spacerów, plażowania czy podróży. Wygodna formuła aplikacji pozwala na stosowanie go w każdej sytuacji, skutecznie chroniąc skórę. I to jest pierwsza linia ochrony.

W gabinecie możemy wykonywać wszystkie zabiegi bez użycia aparatury kosmetycznej. Polecam moim klientkom zabiegi nawilżające, seboregulujące, wzmacniające naczynia krwionośne. Również warto skorzystać z relaksacyjnego masażu twarzy. Zapewni on potrzebny w tym okresie spokój, wyciszenie, ukojenie i ogólną poprawę nastroju - jako, że w tym okresie podlegamy jego zwiększonym wahaniom. 

Jako element przygotowania do porodu wykonujemy również depilację całkowitą strefy bikini – tutaj znakomicie sprawdza się wosk IT Wax delikatny bezpaskowy.

Drugą kwestią jest profilaktyka przeciw rozstępom na brzuchu, udach oraz na biuście. Ten element pielęgnacji zalecam paniom do codziennego stosowania w zaciszu domowym. Sprawdzają się tutaj preparaty uelastyczniające, nawilżające, dedykowane dla okresu ciąży.

Jako, że w tym okresie nasze nogi podlegają dużo większym obciążeniom, należy poświęcić im również więcej uwagi niż zwykle. Obuwie musi być wygodne, nie uciskające, nie zatrzymujące przepływu krwi i limfy. Może to powodować dodatkowe obrzęki. Warto zaopatrzyć się w żele chłodzące, likwidujące uczucie ciężkości. Jeżeli po nocnym wypoczynku obrzęki wokół kostek się utrzymują, należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym

Poświęcając czas na codzienną pielęgnację swojego ciała, przygotowujemy się na cud narodzin, wzmacniając naturalną więź ze swoim wkrótce narodzonym dzieckiem. 

 

 anna drobny

 

 

 

 

 

Anna Drobny
mistrz kosmetyki

 

Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Anny Drobny


logoGabinet Kosmetyki Lekarskiej został założony w 1997 roku przez Annę Marię Drobny. Anna Maria Drobny w zawodzie pozostaje od 1990 roku, stale doskonaląc i poszerzając zakres swoich umiejętności, wiedzy i uprawnień. Gabinet poza standardową ofertą zabiegów z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej i leczniczej oferuje zabiegi wysokospecjalistyczne takie jak: epilacja igłowa, termokoagulacja zmian skórnych, likwidacja naczynek krwionośnych, kuracje laserowe/, krioterapię oraz terapie skojarzone. Posiadamy również szeroką ofertę kosmetyków detalicznych. 

Adres: ul.Fałata 11, 30-118 Kraków
Telefon: 12 4296058


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl