Mężczyzna jest jak wino. Im starszy tym lepszy. Ale czy na pewno? Zmarszczki, zmęczona, przesuszona skóra…  Jak możemy pomóc mężczyznom uporać się z problemami skóry?

 

meska pielegnacjaBrzytwa, mydło, ręcznik oraz woda kolońska… Czy są mężczyźni, którzy nie powiększyli zawartości swojej kosmetyczki od czasów swoich dziadków?

Katarzyna Graca: Po pierwsze, faktycznie naszym dziadkom wystarczały woda i brzytwa, bo żyli nie tylko w innych czasach, ale i w innym środowisku. Naturalna bariera ochronna ich skóry była wystarczająca. Kilkadziesiąt lat temu mężczyźni nie spędzali czasu w klimatyzowanych biurach, nie oddychali aż tak zanieczyszczonym powietrzem i nie jedli modyfikowanej żywności. Aż 70% mężczyzn ma przesuszoną skórę. Cywilizacja postawiła przed nami nowe wyzwania, a my musimy sobie z nimi radzić.

 

A po drugie?

KG: Tak samo jak wśród kobiet, tak i wśród mężczyzn znajdują się osoby, które mniej lub bardziej dbają o swój wygląd. Dbanie o wygląd to nie tylko zakup nowych ubrań. Coraz więcej mężczyzn uprawia sporty by poprawić wygląd swojej sylwetki. Kolejny krok to zadbanie o kondycję swojej skóry! Wyjściem nie jest jednak podbieranie dziewczynie kremu z nocnej szafki.

 

Czy to oznacza, że kobiety i mężczyźni mają stosować inne zabiegi i kosmetyki?

KG: Należy zrozumieć, że mężczyźni mają inną budowę skóry. Posiada ona większą ilość warstw lipidowych, jest lepiej ukrwiona, charakteryzuje się wyższą zawartością kolagenu i elastyny. Mężczyźni, tak samo jak kobiety, zasługują na odpowiednią pielęgnację, dostosowaną do indywidualnych wymagań.

 

Jak zatem powinna wyglądać codzienna pielęgnacja skóry mężczyzny?

KG: Zacznijmy od mycia twarzy rano i wieczorem. Stosowanie żeli do mycia twarzy męskiej, nie wysusza naskórka i nie pozostawia uczucia ściągnięcia, jak często stosowane przez panów mydło. Kremy należy używać regularnie. Rano te delikatne, szybko wchłaniające się z filtrem. Na noc najlepsze są kremy bez filtra, ale za to bardziej odżywcze. Polecam kosmetyki nawilżające i kojące podrażnienia. Po goleniu nie należy stosować balsamów czy wód z alkoholem, tylko nawilżający balsam po goleniu lub coś, co ja o wiele bardziej polecam - krem nawilżający z filtrem przeciwsłonecznym na dzień.

 

A jakie zabiegi czekają na mężczyzn w salonach kosmetycznych?

KG: Wiek pacjenta ma wpływ na wybór zabiegu. Spośród bardzo szerokiej oferty dla panów młodzi mężczyźni najczęściej poddają się niwelacji rozstępów i blizn potrądzikowych, które zostały im jeszcze z okresu dojrzewania. Decydują się na epilację, czyli bezinwazyjne usunięcie owłosienia. Dojrzali mężczyźni chcą pozbyć się cieni pod oczami, nawilżyć i odżywić skórę, uwielbiają masaże. Poddają się również zabiegom pielęgnacji dłoni i stóp. Dla ich potrzeb, w moim gabinecie mamy szereg zabiegów dla męskiej skóry, zabiegi na twarz: na zmęczoną i szarą skórę czy na takie problemy jak zmarszczki i przebarwienia.

 

W Pani gabinecie mężczyźni stanowią niemal 1/5 klientów...

KG: Moim zdaniem mężczyźni, szczególnie ci starsi, to bardzo wdzięczna grupa pacjentów – z początku nieśmiali, szybko przekonują się, jak wiele może zmienić w ich życiu jeden zabieg, który często bywa bodźcem do zmian na innych płaszczyznach życia.

 

Dziękuję za rozmowę!

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Katarzyna Graca

dyplomowana kosmetyczka i pielęgniarka

 

Piękność Dnia

logoGabinet kosmetyczny Piękność Dnia Katarzyna Graca jest miejscem, w którym od 2001 r. wiedza i doświadczenie łączone są z pasją i miłością do pracy. Naszym priorytetem jest pomoc i terapia dla skóry potrzebującej specjalnego oraz indywidualnie dobranego programu zabiegów kosmetycznych. Działamy w oparciu o wieloletnie doświadczenie i ciągle pogłębianą wiedzę z zakresu kosmetologii. Nasza oferta to szeroki wachlarz zabiegów na twarz i ciało, a także masaże czy zabiegi związane z pielęgnacją dłoni i stóp.

Adres: ul. Wita Stwosza 6, 40-036 Katowice
Telefon: 607 985 541

 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl