Oczy są jednym z najważniejszych ludzkich narządów. Jakiekolwiek problemy ze wzrokiem utrudniają codzienne życie – pracę, prowadzenie pojazdów i wiele prostych czynności manualnych. Najpopularniejszą dolegliwość związaną z oczami stanowi wada wzroku, jednak nasze oczy narażone są na zdecydowanie poważniejsze choroby – na przykład jaskrę i zaćmę. Na szczęście współczesna medycyna potrafi sobie z nimi radzić.

Leczenie oczu – laserowa korekcja wzroku

Korekcja wzroku wciąż najczęściej odbywa się poprzez noszenie okularów lub soczewek kontaktowych. Wielu osobom wystarczy takie rozwiązanie, chociaż w rzeczywistości nie jest to leczenie oczu, a korekcja. Jeśli okulary lub soczewki bywają uciążliwe, rozwiązaniem może być laserowa korekcja wzroku – zabieg, który na trwale przywraca prawidłowe widzenie.

W jaki sposób odbywa się leczenie oczu laserem? Zabieg jest zupełnie bezbolesny i bezpieczny dla pacjenta, trwa kilkanaście minut. Pacjent układa się w pozycji leżącej, podczas gdy wiązka lasera modeluje jego rogówkę w celu eliminacji wady. Urządzenie jest niezwykle czułe na ruch i w ułamkach sekundy koryguje swoją pracę, dlatego przypadkowy ruch gałką oczną nie wpływa na końcowy efekt. Po nawet kilkunastu minutach pacjent udaje się do domu, a następnego dnia zazwyczaj cieszy się idealnym wzrokiem.

Leczenie oczu dotkniętych zaćmą

Zaćma najczęściej nie jest wrodzoną ani nabytą chorobą, a raczej zmianą w obrębie gałki ocznej związaną z procesami starzenia. Polega ona na zmętnieniu soczewki oka, która staje się coraz mniej przejrzysta. Pacjent stopniowo traci ostrość widzenia, chociaż warto zaznaczyć, że na początku zaćma przebiega bezobjawowo.

Leczenie oczu dotkniętych zaćmą również odbywa się obecnie w formie nowoczesnego i szybkiego zbiegu. Polega on na usunięciu zmętniałej soczewki i wszczepieniu pacjentowi w jej miejsce sztucznego implantu. Operacja również jest zupełnie bezbolesna, a pacjent może opuścić klinikę tego samego dnia.

Leczenie jaskry

Równie niebezpieczną, a jednocześnie nieodwracalną chorobą wzroku jest jaskra, najczęściej powstająca na skutek zbyt wysokiego ciśnienia wewnątrz gałki ocznej. Prowadzi to do uszkodzenia nerwu wzrokowego i pogorszeniu jakości widzenia.

Równie ważna, jak leczenie oczu dotkniętych jaskrą, jest profilaktyka i diagnostyka. Po trafnej diagnozie można rozpocząć leczenie farmakologiczne lub między innymi wykonać operację, która umożliwi odpływ cieczy z gałki ocznej. Podobne zabiegi można wykonać także laserem.

Więcej na: voigtmedica.pl

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl