Czy utrata włosów może wpływać na psychikę?

Wypadanie włosów u mężczyzn, mimo że jest dość powszechnym problemem, wciąż stanowi temat tabu, którego Panowie nie lubią poruszać. Łysienie sprawia duży dyskomfort, a u niektórych powoduje nawet złe samopoczucie, obniżenie poczucia własnej wartości, brak pewności siebie i przeniesienie braku akceptacji swojego wyglądu na całokształt własnej osoby. Ze względu na wstydliwość tego tematu bardzo rzadko mężczyźni udają się na konsultacje specjalistyczne w tym względzie, co znacznie utrudnia walkę z niedoskonałościami w tym obszarze. Warto jednak pamiętać, że im szybciej rozpoczniesz działania zaradcze, tym łatwiej będzie pozbyć się problemu.

Główne przyczyny utraty włosów

Przyczyn łysienia może być bardzo wiele. Wpływ na to ma m.in.

  • Stres
  • Uwarunkowania genetyczne
  • Praca gospodarki hormonalnej i stężenie hormonów
  • Zła dieta
  • Przyjmowane leki
  • Zabiegi operacyjne
  • Choroby współwystępujące
  • Stosowanie kosmetyków z niepewnych źródeł

Pamiętaj – samodzielne działanie nie jest wskazane!

Zatem jak widać trudno jest samodzielnie stwierdzić, co stanowi jednoznaczną przyczynę utraty włosów u męskiej części populacji. Dlatego tak ważna jest wizyta u dermatologa lub trychologa, który po wykonaniu wszelkich specjalistycznych badań będzie w stanie poradzić jakie leki okażą się najlepsze. Wszystko musi zostać indywidualnie dobrane, ponieważ u jednych to środki na porost włosów w ampułkach będą rozwiązaniem idealnym, a u innych to preparat przeciw wypadaniu włosów w sprayu sprawdzi się dobrze. Ważne jest, by problemem zajął się ktoś z kompleksową wiedzą odnośnie danego tematu, a nie eksperymentator, który zamiast pomóc może zaszkodzić i pogorszyć sprawę.

Preparaty na wypadanie włosów – poznaj swoje możliwości

Jednym z najpopularniejszych produktów wspomagających jest szampon na łysienie dla mężczyzn, który kupić można w każdej aptece czy drogerii bez recepty. Jest to sposób skuteczny, o ile problem nie jest zbyt zaawansowany. W przypadku gdy wypadanie włosów jest duże, a na głowie pojawia się tak zwane „gniazdo” czy też zakola należy wprowadzić już silniejsze środki zaradcze w postaci leków. Inny rodzaj preparatów wspomagających to wcierki, np. na bazie bursztynu, lub suplementy diety wspomagające porost, m.in. z zawartością skrzypu polnego. Czasami zdarza się, że szampon, wcierka czy  suplementy to za mało i jedynym rozwiązaniem, umożliwiającym powrót bujnej czupryny, jest przeszczep włosów.

Wypadanie włosów u mężczyzn – analiza potrzeb

Oczywiście to, jaką metodą będziesz walczył ze swoim problemem, zależy od zaawansowania dolegliwości i Twoich możliwości zarówno czasowych, jak i finansowych. Warto jednak skonsultować się z lekarzem, nawet za cenę konieczności przełamania swojego lęku i uczucia dyskomfortu.

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl