W dzisiejszych czasach medycyna jest w dużej mierze uzależniona od systemów komputerowych. Nowe technologie pozwalają na wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań np. bezoperacyjne usuwanie guzów, a także w znacznym stopniu usprawniają pracę lekarzy w dziedzinie diagnostyki. Jaki wpływ mają nowe technologie na poprawienie jakości sprzętu medycznego?

Wyzwania związane z cyfrowym sprzętem medycznym
Wykorzystanie nowych technologii w produkcji urządzeń medycznych jest wielką szansą dla medycyny, ale wiąże to również z wieloma wyzwaniami. Przede wszystkim, wzrasta popyt na specjalistów zajmujących się projektowaniem tych sprzętów oraz ich konserwacją. Wyposażenie szpitali i ośrodków medycznych aparatami o skomplikowanej budowie i niestandardowych opcjach, wymaga także odpowiedniego szkolenia personelu. Z drugiej jednak strony, cyfrowy sprzęt medyczny to wielkie udogodnienie, które pozwala wzmocnić efektywność pracy lekarzy i bezpieczeństwo pacjentów.

Lepsza jakość diagnostyki
Wysokiej klasy aparaty USG, cyfrowe tomografy i urządzenia do RTG - pozwalają już na wczesnym etapie wykryć większość zmian w tkankach ludzkiego ciała. Skuteczna diagnostyka przekłada się na lepsze wyniki leczenia. Dodatkowo, nowoczesny sprzęt medyczny wyposażony jest w możliwość przechowywania danych o pacjencie, co pozwala lekarzom na szybki dostęp do niezbędnych informacji.

Nieinwazyjne metody leczenia
Dzięki możliwościom, jakie niesie za sobą dostęp do nowoczesnych narzędzi, medycyna znacząco się rozwija. Skutkiem tego jest powstawanie nowych metod leczenia np. bezinwazyjnych operacji. Obecnie, normą są operacje dające natychmiastowe efekty. Doskonałym przykładem jest rozwój chirurgii endoskopowej, która gwarantuje tworzenie dojść operacyjnych, naruszając przy tym tkanki miękkie i struktury mięśniowe tylko w minimalnym stopniu. Konsekwencją tego jest krótki czas rekonwalescencji, który razem z niskim ryzykiem powikłań, zachęca pacjentów do wyboru tego rodzaju metod leczenia.

Pierwsze USG z aplikacją mobilną
Rozwój technologii znacząco wpływa na medycynę. Jeszcze do niedawna USG wiązało się ze stacjonarnym sprzętem, dlatego badania przeprowadzane były tylko „na miejscu”. Do czasu pojawienia się pierwszej głowicy USG z aplikacją mobilną, dzięki temu badanie może być przeprowadzone dosłownie wszędzie – więcej informacji na temat Philips Lumify znajdziesz na https://www.philips.pl/healthcare/sites/lumify

Artykuł Zewnętrzny


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl