Konsystencja i funkcje podkładu na zimę

Zimą skóra potrzebuje szczególnej pielęgnacji i ochrony przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych. Sklep z kosmetykami najlepiej odwiedzić, gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej 10 stopni Celsjusza. Rozpoczynający się wówczas okres grzewczy powoduje, że skóra dodatkowo narażona jest na częstszy niż w okresie wiosenno-letnim wpływ bardzo suchego powietrza.Zimowo-jesienne kosmetyki powinny zawierać jak najmniej wody, która w bardzo niskich temperaturach może zamarzać, powodując podrażnienia i pękanie naczyń krwionośnych, tzw. pajączków.Najlepsze podkłady na zimę to kremowe fluidy, które dobrze chronią delikatną skórę twarzy przed śniegiem, wiatrem i mrozem. Bez względu na typ cery, zimowy podkład powinien mieć gęstą formułę – musu lub kompaktu. Podkłady silnie matujące mogą nadmiernie przesuszać skórę, a zbyt lekkie – powodować powstawanie nieestetycznych przebarwień. Gęste podkłady wymagają nieco więcej uwagi przy aplikacji, by nie uzyskać efektu maski. Najlepiej nakładać je płaskim pędzelkiem, gąbką lub wklepywać opuszkami palców. Podkład oprószony lekkim, sypkim pudrem to dodatkowa ochrona dla skóry twarzy. Zimą skóra również narażona jest na działanie promieni UV, dlatego warto, by podkład miał filtry SPF. Ich wartości w kosmetykach się nie sumują. Jeżeli krem i fluid zapewniają ochronę na poziomie SPF15, finalna wartość przeciwsłonecznego filtra wynosi 15 a nie 30.

Zimowy podkład dla cery problematycznej, tłustej i mieszanej

Podkłady mineralne najlepiej sprawdzą się w przypadku cery z niedoskonałościami i alergicznej. Przy czym wszelkiego rodzaju rozświetlające drobinki nie są zalecane. Podkreślą wszelkiego rodzaju zaczerwieniania, przebarwienia i wypryski. Podkład matujący z kolei, może uwidaczniać zmarszczki, skórki i rozszerzone pory.

Zimowy podkład dla cery suchej i odwodnionej

Sucha skóra twarzy, zimą wymaga bardzo dobrej ochrony i nawilżenia. Lekka i bogata w duże ilości wody konsystencja, która sprawdzała się latem, zimą może uszkodzić skłonną do podrażnień cerę. Zimą warto kupić podkład zawierający np. silnie nawilżający kwas hialuronowy. 

Jak dobrać odcień podkładu na zimę

Podkład zimowy powinien być o ton, a nawet dwa jaśniejszy od letniego. Skóra nie jest już opalona i sztuczne przyciemnianie jej kosmetykami daje bardzo nieestetyczny efekt. Kupując podkład, należy pamiętać, że kolor skóry dłoni różni się od tego na twarzy. Po nałożeniu produktu np. na policzek warto odczekać około 2 minut, by podkład się utlenił. Jego kolor najlepiej sprawdzać w świetle dziennym.Bardzo ważna jest również odpowiednia pielęgnacja skóry twarzy zimą. Potrzeby wówczas jest ochronny, odżywczy krem. Czas, pomiędzy umyciem twarzy i wyjściem na zewnątrz nie powinien być krótszy niż 30 minut.

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl