Jak wiadomo, miesiące wiosenno-letnie sprzyjają bardziej odważnym strojom. Co zrobić, aby sylwetka w ciepłe dni spełniała nasze oczekiwania i nie było potrzeby męczącego tuszowania niedoskonałości? Oto przegląd metod, które pozwolą na redukcję wagi czy wymodelowanie ciała. 

 

Dieta przede wszystkim1

Możliwości jest wiele, ale trzeba pamiętać, że chcąc znacznie zredukować wagę, należy bezwzględnie zacząć od zmiany nawyków żywieniowych i odpowiedniej diety, najlepiej spersonalizowanej i ustalonej przez dietetyka. Profesjonalista nie tylko założy bezpieczny plan żywieniowy, ale także dostosuje jadłospis np. do naszych przewlekłych chorób czy stylu życia. Samodzielnie lub z pomocą trenera personalnego, warto dołączyć też dawkę aktywności fizycznej, która pomoże w zrzuceniu zbędnych kilogramów i na pewno skutecznie poprawi humor. 

 

Przyjemne z pożytecznym 

Jeśli waga zbliżona jest już do naszego ideału, ale miejscowe depozyty tłuszczu np. na boczkach czy brzuchu jeszcze spędzają nam sen z powiek, to w celu szybszego pozbycia się tkanki tłuszczowej można zastosować nieinwazyjną terapię z zakresu endermologii: LPG Lipomassage w połączeniu z karboksyterapią, czyli ostrzykiwaniem dwutlenkiem węgla. Takie połączenie zabiegowe wpłynie na lepsze krążenie w tkankach i przyspieszając metabolizm w komórkach, zdecydowanie wspomoże odchudzanie, w tym modelowanie okolic poddawanych działaniu terapii. Znaczące efekty widoczne są już po pierwszych zabiegach – docelowo należy zrobić ok. 10 łączonych zabiegów (2 razy w tygodniu; cena: od 3000 PLN za 10 serii/1 okolica). Zaletą tej metody jest niewątpliwie mała inwazyjność oraz niewielkie ograniczenia pozabiegowe.

 

Modelowanie mierzone w centymetrach

Jeśli chcemy pozbyć się kilku lub nawet kilkunastu centymetrów w obwodzie, to warto pomyśleć o liposukcji. Pozwala ona na osiągnięcie bardzo dobrego, przewidywalnego efektu estetycznego. Trzeba pamiętać jednak, że nie jest to metoda służąca odchudzaniu, a modelowaniu sylwetki, gdyż mając na uwadze bezpieczeństwo pacjenta, nie powinno się odsysać więcej niż 4 litry tłuszczu. Co ciekawe, odessaną tkankę tłuszczową można następnie wykorzystać do powiększenia piersi, pośladków czy rewitalizacji skóry twarzy. Z kolei zastosowanie laserowej liposukcji, SlimLipo 3D, dodatkowo ujędrnia i obkurcza skórę oraz skraca czas rekonwalescencji. Koszt liposukcji, 

w zależności od okolicy, zaczyna się od 4000 PLN. Jak po każdym zabiegu, trzeba liczyć się z chwilowym wyłączeniem z pracy czy życia towarzyskiego – przez pierwsze 2 dni z niewielkich ranek sączy się płyn, zatem trzeba przewidzieć bardziej „stacjonarne” spędzanie czasu. Następnie w specjalnym ubranku uciskowym należy bezwzględnie chodzić przez ok. 10 dni. Jest to metoda bardzo często stosowana, obarczona niewielkim ryzykiem powikłań, a przede wszystkim nie pozostawiająca śladów po interwencji chirurgicznej, co na pewno bardzo sobie cenią zapalone plażowiczki i plażowicze. 

 

Sposób na wiszącą skórę 

Zwykle po przebytej ciąży, na brzuchu kobiety zauważyć można niemożliwe do odwrócenia naturalnymi metodami zmiany. Skóra obwisa, pojawiły się rozstępy, a dodatkowo miejscowo wokół pępka „zalega” tkanka tłuszczowa. Niemal zawsze, mimo restrykcyjnej diety i ćwiczeń, niedoskonałości tych po prostu nie da się pozbyć. Wtedy niezbędna jest już bardziej radykalna chirurgia tj. zabieg plastyki powłok brzusznych czyli abdominoplastyki. Operacja polega m.in. na usunięciu nadmiaru obwisłej skóry (wycięciu jej) wraz z tłuszczem, a zazwyczaj przy zastosowaniu jednoczesnej liposukcji, także dodatkowej redukcji ilości tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w okolicy brzucha. Podczas jednego zabiegu, można również pozbyć się przepukliny lub rozejścia się mięśni, które bywają następstwem ciąży. Po operacji pozostaje pozioma blizna nad spojeniem łonowym, którą można „ukryć” w bieliźnie. Zaletą tej metody jest na pewno, przy założeniu utrzymania stałej wagi ciała, jej skuteczność – efekt jest trwały. Decydując się jednak na abdominoplastykę, trzeba liczyć się z kosztami (od 10 000 PLN) oraz dość długim okresem rekonwalescencji – powrót do pracy możliwy jest dopiero po ok. 2 tygodniach. Zdarzają się jednak przypadki, że jest to jedyna metoda, która gwarantuje odzyskanie płaskiego brzucha.

 

Rozpuścić tłuszcz

Zdarza się, że uda nam się już osiągnąć wagowe optimum, jednak w niektórych miejscach nadal utrzymuje się niechciany tłuszcz. Wtedy rozwiązaniem może być lipoliza chemiczna czyli miejscowe rozpuszczanie tkanki tłuszczowej. Najczęściej metoda ta zastosowanie znajduje w okolicy brzucha i boczków. Dzięki wytworzeniu się stanu zapalnego w miejscu poddawanym zabiegowi, preparat wstrzyknięty w tkankę tłuszczową powoduje niszczenie komórek tłuszczowych, które następnie transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki. Zwykle zabieg należy kilkukrotnie powtarzać co 2-4 tygodnie. Służy głównie miejscowemu modelowaniu sylwetki (boczki) czy np. owalu twarzy (podbródek). Lipoliza jest konkurencyjna cenowo w stosunku do liposukcji (lipoliza brzucha już od 250 PLN), jednak trzeba się liczyć z mało przyjemnymi dolegliwościami bólowymi po zabiegu oraz mimo wszystko ograniczonym działaniem – trudno będzie zlikwidować bardziej obfite fałdy, ale małą „oponkę” pod pępkiem już tak.

 

Zastrzyk młodości i jędrności

Mezoterapia igłowa to seria mikrowstrzyknięć przy wykorzystaniu specjalistycznych preparatów o konkretnych właściwościach. Bywa nazywana "zastrzykiem młodości" i jest jednym z najbardziej cenionych zabiegów medycyny estetycznej. W zależności od wskazań, m.in. odżywia i rewitalizuje skórę, w tym działa np. antycellulitowo czy redukuje rozstępy. Jak najbardziej może być stosowana, zwykle w końcowym etapie, w celu "doprowadzenia ciała do porządku” po zimie. Zaletami mezoterapii są na pewno ograniczony, w porównaniu do zabiegów chirurgicznych, koszt oraz niezbyt wymagające zalecenia  pozabiegowe. Terapię, w celu utrzymania efektów, trzeba jednak powtarzać. 

 

dr Witwicki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dr n. med. Tadeusz Witwicki 
chirurg plastyczny

 

Dr Witwicki - chirurgia plastyczna

logoDr n. med. Tadeusz Witwicki - specjalista z dziedziny chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej. Doświadczenie zdobywał m.in. pod auspicjami rodziców - doc. Zofii Witwickiej - wybitnej chirurg plastyk oraz laryngolog, a także prof. ortopedii Tadeusza Witwickiego. Kształcił się na warszawskiej Akademii Medycznej oraz odbywał szkolenia w Pekinie, Glasgow, Los Angeles i Gandawie. Specjalizację z chirurgii plastycznej zdobył w Klinice Chirurgii Plastycznej Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Kierownikiem specjalizacji był twórca polskiej chirurgii plastycznej prof. Michał Krauss.

Adres: ul. Wąwozowa 21, Warszawa
Telefon: 728-840-465

Strona internetowa: www.drwitwicki.pl 

 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl