Promieniowanie nadfioletowe UV stanowiące komponent docierającego do ziemi promieniowania słonecznego jest czynnikiem niezbędnym do prawidłowego rozwoju. Jednak nadmierna ekspozycja może spowodować skutki uboczne na naszej skórze... 

regeneracja po lecieZacznijmy od pozytywnych cech działania promieniowania słonecznego… Przede wszystkim syntetyzuje witaminę D3.  Główną jej  funkcją  jest regulacja gospodarki wapniowo- fosforanowej i zachowanie prawidłowego wzrostu, budowy  i  mineralizacji kości. Ponadto  bardzo pozytywnie wpływają na samopoczucie człowieka. Kilkunastominutowe przebywanie na słońcu poprawia nastrój. Pod wpływem światła słonecznego w organizmie syntezuje się hormon szczęścia – serotonina. 

Pora poznać jednak i tą negatywną stronę. Działanie promieni słonecznych  może wywołać  ostre i przewlekłe stany chorobowe skóry, narządu wzroku i układu immunologicznego. Najbardziej niebezpieczny jest rak skóry. Nadmierna ekspozycja UV może przyczynić się do zaćmy. Intensywne opalanie sprzyja rozwojowi m.in. wirusa opryszczki. Dodatkowo kumulacja promieniowania UV w skórze jest przyczyną niszczenia włókien kolagenowych, co prowadzi do przedwczesnego starzenia się skóry, zwanego fotostarzeniem. Kolejnymi skutkami ubocznymi nadmiernej ekspozycji  skóry na promieniowanie słoneczne są plamy barwnikowe i przebarwienia skóry zwane hiperpigmentacją skóry. 

Plamy barwnikowe to jasno lub ciemnobrunatne plamy o średnicy od kilku do kilkunastu milimetrów. Plamy barwnikowe są skutkiem zwiększonej ilości melaniny i melanocytów (komórek barwnikowych) w naskórku. Występują najczęściej po 50 roku życia. 

Natomiast hiperpigmentacja skóry  to przebarwienie, które jest zaburzeniem barwnikowym wynikającym ze wzmożonego fizjologicznego nagromadzenia pigmentu w skórze. Jest spowodowane nieprawidłową syntezą melaniny (naturalny barwnik w organizmie człowieka) i jego nieprawidłowym rozmieszczeniem w skórze.

Wiele z dostępnych metod leczenia przebarwień wiążę się często z wystąpieniem podrażnień skóry.  Bardzo często spotykam się z opinią, że po co leczyć  przebarwienia skoro znowu pojawią się podczas kolejnej ekspozycji na promienie UV. 

Z własnego doświadczenia chcę opisać kilka zabiegów, które stosuje w gabinecie. Ze współpracą z  pacjentem  dają bardzo dobre efekty rozjaśnienia przebarwień i co najważniejsze bez nawrotu.  Musimy sobie również uświadomić, że leczenie przebarwień to proces trudny i czasochłonny. 

 

Peelingi chemiczne

W zabiegach z użyciem peelingów chemicznych wykorzystuje się wysoko skoncentrowane kwasy o działaniu złuszczającym.

Jednym z innowacyjnych peelingów chemicznych jest LITE  REFRESH Epionce, którego unikalna receptura nie wywołuje stanu zapalnego skóry i nadmiernego jej podrażnienia. Wymiana komórkowa następuje w sposób niewidoczny, czyli można normalnie funkcjonować nie martwiąc się o nadmierne i widoczne złuszczanie naskórka.

 

Maska rozjaśniająca MelanoLyte TX Epionce

Terapia kliniczna przebarwień za pomocą maski MelanoLyte TX, której kluczowymi składnikami są  biała lilia wodna, korzeń lukrecji, malwa, mięta pieprzowa, groszek, uzyskujemy efekt rozjaśnienia bez zaniku warstwy rogowej naskórka, bez niszczenia komórek barwnikowych, bez niszczenia bariery skórnej w celu dostarczenia składników aktywnych, a co najważniejsze zapobiegamy nawrotom. 

 

Mikronakłucia – MicroPen

Terapia mikroigłowa opiera się na stymulacji naturalnego procesu regeneracji, dzięki tworzeniu mikroskopijnej wielkości nakłuć, co powoduje przyspieszone procesy naprawcze tkanek oraz zwiększone wchłanianie składników aktywnych. Połączenie mikronakłuć z maską MelanoLyte TX daje bardzo dobre rezultaty terapii. 

 

Pielęgnacja domowa

Podstawowe produkty do pielęgnacji domowej, które są niezbędne podczas terapii w leczeniu przebarwień:

1. Perfekcyjne serum rozjaśniające – kurkuma, morwa papierowa, groszek, mięta pieprzowa, melisa, ślaz, jabłko, daktyl, bambus – to kluczowe składniki skoncentrowanego serum do stosowania na noc; formuła produktu została tak opracowana, aby z jak największą mocą oddziaływać na nieregularne przebarwienia.

2. Krem rozjaśniający – MelanoLyte Tx – redukuje nieregularną pigmentacje skóry i widoczność plam starczych. Wyrównuje koloryt skóry, koryguje nierównomierną pigmentację i ciemne plamy. Stosuje się go rano i wieczorem. Rano jako pierwszy produkt przed wykonaniem makijażu, wieczorem po aplikacji serum rozjaśniającego. 

3. EVEN UP Colorescience – odkrycie 2016 roku! Produkt, który rozjaśnia, koryguje i zawiera wysoką ochronę SPF 50. Natychmiast wyrównuje koloryt cery, zapewnia ochronę słoneczną, a zawarty w produkcie kompleks rozjaśniający LUMIRA redukuje nierównomierne zabarwienie skóry. Produkt stosujemy na dzień jako pierwszy krok w aplikacji makijażu.

 

Zabiegi, które wykonuję w gabinecie:

• Terapia kliniczna przebarwień na bazie maski MelanoLyteTx

• Zabiegi regenerujące na bazie peelingu LITE REFRESH 

• Zabiegi Anti Aging - połączenie frakcyjnych mikronakłuć i  maski MelaoLyte Tx

• Terapia łączona usuwania przebarwień z wykorzystaniem  maski rozjaśniającej MelanoLyte Tx  oraz peelingów Epionce

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paulina Rybak
kosmetolog

 

 

Gabinet Kosmetologii ESTETIQAlogo

ul. Dębińska 54a

62-100 Wągrowiec

tel. 513178027

 

 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl